Punk to nie tylko muzyka grana w garażu, ale też wielkie punkowe wydarzenia we Wrocławiu czy innych dużych miastach. Te wiosną będą najciekawsze.

Z Wrocławia pochodzi m.in. Klauss Mitffoch, Konkwista 88 czy Sedes. Miasto ma więc bogate tradycje punkowo-rockowe. Wydarzenia we Wrocławiu tej wiosny udowadniają, że wciąż jest tu wielu miłośników takiej muzyki.

Pierwszym zespołem, o którym warto wspomnieć, jest zespół Lipali. Wystąpi on 13 marca w klubie Zaklęte Rewiry. Zespół zaczął swoją przygodę z graniem w 2000 roku. Wcześniej tworzący go Tomek Lipnicki był zaangażowany w grupę Illusion, która wsławiła się m.in. supportowaniem Iggiego Popa czy występami na festiwalu w Jarocinie. Lipali nagrał z kolei piosenkę, która została wybrana na hymn jednej z edycji WOŚP. Nowa płyta wyszła jesienią. Warto więc zobaczyć to punkowe wydarzenie we Wrocławiu, by zapoznać się z nowym materiałem grupy.

Rockowo i punkowo we Wrocławiu – czyli koncerty dla miłośników mocnego brzmienia

Inne punkowe wydarzenia w marcu we Wrocławiu

Tydzień później w tym samym miejscu odbędzie się Rebellion Tour IX. To jednodnowy festiwal muzyki hardcore i metal, przy której pogować można równie swobodnie, co przy punk rocku. Wystąpią kultowe zagraniczne grupy, takie jak rosyjski Siberian Meat Grinder, holenderski Hawser czy niemiecki Dagger Threat. Line up uzupełni amerykański Harms Way. Do tego zagra słynny Madball. Członkowie tej grupy zajmują się selekcją wykonawców na Rebellion Tour IX.

To metalowo-punkowe wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu 21 marca 2020 roku w klubie Zaklęte Rewiry. Fani najbardziej czekają na występ Madball. To przedstawiciele hardcore’u z Nowego Jorku. To specyficzny podgtunek tej muzyki, który charakteryzuje się wyjątkową szybkością i mocą. Zainteresowanie tym zjawiskiem rozpoczęło się od dokumentu N. Y. H. C. z 1995 roku, w którym Madball był jednym z najczęściej wymienianych zespołów. Grupa ma na koncie dziewięć płyt. Z różnorodnością i bogactwem tego materiału będzie można zapoznać się w marcu we Wrocławiu.

Rockowo i punkowo we Wrocławiu – czyli koncerty dla miłośników mocnego brzmienia

Wydarzenie punkowe dla fanów polskiej muzyki

Jeśli chodzi o ciężkie brzmienia, w Polsce nie brak gwiazd światowego formatu jak Behemoth czy Hunter. Black River to projekt założony przez członków takich supergrup. Poza wyżej wymienionymi, są to jeszcze Dimmu Borgir, Rootwarer, Geisha Goner czy Vesania. Pomysł, by połączyć siły najlepszych w branży, chyba był dobry, bo pierwsze dokonania Black River były nominowane do Fryderyka i nagrody Antyradia. Dwa lata działalności od 2008 roku upłynęły im przy coraz większym zainteresowaniu mediów.

Panowie mimo sukcesów wkrótce musieli jednak zawiesić działalność z powodu choroby jednego z członków. Teraz wracają z nową muzyką po dziesięcioletniej przerwie. Wydaje się, że są w jeszcze lepszej formie niż kiedyś. To metalowo-punkowe wydarzenie we Wrocławiu odbędzie się 20 marca w klubie Pralnia. Kolejne koncerty odbędą się w Warszawie i w Poznaniu. Później nie wiadomo, kiedy nadarzy się kolejna okazja, by ich zobaczyć, dlatego warto korzystać z tej, która nadarzy się wiosną.

Rockowy początek roku – sprawdź, jakich koncertów nie możesz przegapić
Zalety kosmetyków naturalnych