Z tego, co daje picie wody, zdaje sobie sprawę chyba każdy z nas. Jednak w codziennym natłoku obowiązków bardzo często zapominamy o odpowiednim, regularnym nawadnianiu organizmu. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia, szczególnie w niezwykle popularnej współcześnie formie aplikacji na telefon. Chcesz w prosty sposób zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie? Poznaj najlepsze aplikacje picia wody, które dzięki nim wejdzie Ci w nawyk!

Aplikacja Hydro – picie wody według planu

Hydro to jedna z najpopularniejszych, a przy tym darmowych i niezwykle prostych w obsłudze aplikacji do picia wody. Na początku program prosi nas o podanie wagi, trybu życia, płci i kilku innych parametrów, które pozwolą wyliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie na ten życiodajny płyn. Pokazuje on również wykresy z różnych odcinków czasu, w tym tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Można również zaopatrzyć się w płatną wersję aplikacji, pozbawioną reklam, za to z możliwością udostępniania wyników. W ten sposób można także wspomóc organizacje charytatywne, zaopatrujące w wodę rejony świata, w których brakuje świeżej wody do picia. W przypadku zarówno płatnej, jak i bezpłatnej wersji można też samodzielnie ustalić częstotliwość, z jaką chcemy pić wodę, a aplikacja nam o tym przypomni.

Wypij wodę – prosta aplikacja do picia wody

Ta nieskomplikowana aplikacja do picia wody służy przede wszystkim przypominaniu o każdej kolejnej porcji płynu, którą powinniśmy dostarczyć organizmowi. Wystarczy tylko podać swoją masę ciała, a program sam wyliczy dzienne zapotrzebowanie. Można również monitorować spożycie wody dzięki prostym, czytelnym wykresom.

Waterbalance – aplikacja do picia wody dla bardziej wymagających

Ta aplikacja jest nieco bardziej złożona, dzięki czemu pozwala niezwykle precyzyjnie ustalić nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę dostarczaną organizmowi. W koniecznych do wpisania parametrach znajduje się nie tylko waga, wiek czy płeć, lecz także częstotliwość treningów oraz pory pobudki i kładzenia się spać. Dodatkowo program wyposażony został w geolokalizator, dzięki któremu jest w stanie ustalić temperaturę naszego otoczenia, co również ma wpływ na liczbę koniecznych do wypicia płynów. Co więcej, bierze pod uwagę nie tylko wodę, lecz także inne napoje, jak herbata czy kawa, a nawet alkohol, które to są przyczyną odwodnienia organizmu. Swoje wyniki można również bez trudu umieścić na Facebooku.

Water Your Body – wypracuj nawyk dzięki aplikacji do picia wody

Ta aplikacja pomaga przede wszystkim wypracować zdrowy nawyk sięgania po wodę w ciągu dnia. W jej przypadku koniecznym do podania parametrem jest nasza waga. Na widocznych w programie wykresach zobaczymy nie tylko ilość spożytych płynów, lecz także dane, ile jeszcze wody pozostało nam do wypicia w ciągu dnia. Program uwzględnia również rozmaite pojemności naczyń, w tym kubek, szklankę, a nawet małą butelkę. Dzięki temu nie musimy skrupulatnie wyliczać mililitrów, aplikacja zrobi to za nas. W jej przypadku można również ustawić określone godziny przypomnień. Ogromnym plusem programu jest również brak opłat za korzystanie z niego.

Czy picie wody jest zdrowe? Oczywiście, dlatego należy zawsze pamiętać o jej regularnym spożywaniu. Dlatego pobranie przypominającej nam o tym aplikacji to idealna opcja dla zapominalskich. Ze względu na dobroczynny wpływ tego płynu na nasze ciało w przedsiębiorstwach bardzo często zamawiana jest woda do biura. Jeśli w Twojej pracy również stoi dystrybutor lub filtr, instalując jeden z programów nie będziesz mieć już żadnej wymówki, dlaczego nie sięgasz po nią regularnie. Dlatego jeśli masz problem z pamiętaniem o odpowiednim nawodnieniu organizmu, koniecznie pobierz któryś z nich i zadbaj o siebie w najprostszy możliwy sposób!

20 najciekawszych faktów o Rosji
E-sport - światowa rewolucja sportowa w skrócie