Panie obecnie nie pozwalają już sobie wmówić, iż muszą mieć dzieci, bo tak po prostu trzeba – a kiedyś faktycznie wmawiano im, że posiadanie potomstwa to obowiązek każdej kobiety. Dzisiaj one same decydują, kiedy są na to gotowe – a w międzyczasie mogą chronić się przed ciążą za pomocą różnych dostępnych metod antykoncepcji. Mamy sporo szczęścia, iż jest ich dużo, bo nie każda taka metoda może być stosowana – czasami nasz organizm może się buntować na przykład przed antykoncepcją hormonalną. Kobiety jednak nie są wtedy skazane na zajście w ciążę – mogą dalej stosować np. prezerwatywy lub stosunek przerywany. To nasz wybór.

Ważne jest tutaj tylko to, abyśmy do antykoncepcji podchodzili na poważnie – zarówno my, jak i nasz partner. Jeżeli decydujemy się na tabletki antykoncepcyjne to faktycznie stosujemy je zgodnie z ulotką. Jeżeli wybieramy prezerwatywy to kupujemy tylko takie, które są dobrej jakości i odpowiednio je przechowujemy. Stosunek przerywany też wymaga dużej samokontroli ze strony mężczyzny – musi być on więc odpowiedzialny. Tylko wtedy współżycie będzie komfortowe dla obu stron i nie będziemy przez cały czas martwić się tym, że antykoncepcja może okazać się nieskuteczna.

W tym tekście przeczytasz:

Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki antykoncepcyjne nie są jedyną dostępną formą, w jakiej możemy przyjąć hormony – mamy jeszcze implanty, krążki i wiele innych – ale jest to forma wybierana najczęściej. Dlaczego? Kobiety chyba po prostu najbardziej jej ufają – tabletki antykoncepcyjne są też dosyć atrakcyjne pod względem ceny, a zasady ich przyjmowania są całkiem proste. Niektóre kobiety dalej boją się oczywiście, że tabletki zostaną źle dobrane i pojawią się u nas skutki uboczne – ale warto spróbować znaleźć dla siebie najlepszy produkt, bo wtedy zwykle jesteśmy bardzo zadowolone z takiej antykoncepcji.

Tabletki antykoncepcyjne nie sprawdzą się u Ciebie, jeżeli masz skłonność do tworzenia się zakrzepów – wtedy ryzyko jest zbyt duże i żaden ginekolog niestety nie wypisze nam recepty. Same też nie powinnyśmy o to prosić, bo mamy przecież inne opcje do wyboru – nie warto narażać swojego zdrowia bez powodu.

Inne metody

Prezerwatywy może nie są w 100% skuteczne, ale sporo par korzysta z nich przez wiele lat i faktycznie udaje im się uniknąć zapłodnienia. Najważniejsze jest to, aby dobrze założyć taką prezerwatywę i aby kupić ją w aptece – wtedy będzie ona solidna i raczej się nie przerwie. Możemy też zainteresować się metodą termiczną i stosunkiem przerywanym – aczkolwiek ten ostatni nie jest zalecany, bo łatwo tutaj o wpadkę.

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych
W Orange co tydzień nowa superoferta – urządzenia w niższych cenach