Jesień wkroczyła już na salony w wielkim stylu, zasypując nas różnobarwnym dywanem liści. Wraz z chłodniejszą aurą przeobrażenie przechodzi nasza garderoba, a przede wszystkim obuwie. Nie oznacza to jednak, że musimy chować ukochane Birkeny do szafy, gdzie przeczekają do ciepłej wiosny. Buty Birkenstock można wykorzystać jako stylowe i wygodne obuwie domowe. Dlaczego warto?

Obuwie domowe – mus czy dobra praktyka?

Kapcie to rodzaj obuwia, który nosimy wyłącznie w domu. Są one częstym obrazem w naszej kulturze, w której zwykło się zdejmować buty nie tylko we własnych czterech ścianach, ale i u gości. Poza kapciami dla siebie i swoich domowników zwykle dbamy także o kilka zapasowych par, które oferujemy odwiedzającym nas osobom. Pytanie, czy po całodniowym noszeniu butów poza domem wskazane jest wkładanie ich również po powrocie z pracy czy uczelni?

Według podologów chodzenie boso jest najzdrowsze dla naszych stóp. W końcu przez tysiące lat nasi przodkowie przemierzali kontynenty bez żadnego okrycia stóp bądź w prowizorycznych konstrukcjach ze skóry, drewna i sznurka. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy rezygnować z jakiegokolwiek obuwia, aby pozwolić stopom na bezpośredni kontakt z podłożem. W okresie jesienno-zimowym kapcie są jednak praktycznym wyborem, gdyż skutecznie izolują stopy od chłodnego podłoża. Dzięki temu możemy uchronić się przed zimnem.

Buty Birkenstock jesienią - stylowe i wygodne obuwie domowe

Klapki Birkenstock mogą być wykorzystywane jako zdrowe obuwie domowe

Dlaczego buty Birkenstock sprawdzą się jako obuwie domowe?

Buty Birkenstock są doceniane na całym świecie za swoje unikalne właściwości. Obuwie niemieckiej marki może pochwalić się prozdrowotną konstrukcją wspierającą prawidłową pracę stóp oraz chroniącą je przed schorzeniami, takimi jak płaskostopie czy haluksy. Birkeny zapewniają także maksimum komfortu, nie obcierają i nie powodują odcisków.

Dlatego też, jeśli szukasz idealnego obuwia domowego, wybór powinien paść właśnie na Birkenstocki. Buty te będą doskonale wspierać układ ruchu. Jeśli cały dzień spędzasz w niewygodnych obcasach czy twardym obuwiu roboczym, Birkeny pozwolą Ci na chwilę wytchnienia i otoczą stopy prawidłową ochroną.

Buty Birkenstock jesienią - stylowe i wygodne obuwie domowe

Buty Birkenstock do chodzenia w domu mogą być wyściełane miękkim futerkiem – model Arizona ze zdjęcia dostępny jest w sklepie ZdrowyBut.pl

Jakie buty marki Birkenstock wybrać do chodzenia po domu?

Jeśli chcesz wykorzystać Birkeny jako obuwie domowe, masz dwie możliwości. Z jednej strony możesz wykorzystać posiadane już klapki damskie Birkenstock, które dzielnie służą Ci w okresie letnim. Wystarczy tylko poddać je zabiegom odświeżającym i można śmiało chodzić w nich po domu.

Jak wyczyścić Birkenstocki, aby mogły stać się domowymi kapciami? W tym celu najlepiej wykorzystać wilgotną ściereczkę, którą wystarczy przetrzeć podeszwy, usuwając z nich wszystkie zabrudzenia. Warto przemyć także skórzane paski oraz nałożyć na nie impregnat. Wkładkę należy wyczyścić szczoteczką z delikatnym włosiem przy użyciu specjalnego szamponu do skóry zamszowej.

Natomiast druga możliwość to zaopatrzenie się w zupełnie nowe Birkenstocki przeznaczone jedynie do chodzenia po domu. Mogą to być klasyczne klapki albo wariant z wkładką wyściełaną futerkiem. Ponadto niemiecka marka przygotowała także modele dedykowane do noszenia w domu. Kapcie najczęściej wykonane są z filcu, dzięki czemu stopy pozostają ciepłe, ale mają zapewniony przepływ powietrza.

Bez względu, na którą opcję się zdecydujesz, każde buty Birkenstock fantastycznie sprawdzą się w roli obuwia domowego.

Buty Birkenstock jesienią - stylowe i wygodne obuwie domowe

Marka Birkenstock ma też linię butów stworzonych wyłącznie do noszenia w domu

Jakie szorty będą modnym wyborem w tym sezonie?
Praktyczność vs. styl. Jakie buty wybrać na zimowe podróże?