Zęby muszą być regularnie szczotkowane, czyli codziennie, zaleca się robić to co najmniej dwa razy na dobę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby szczotkowanie zębów po każdym posiłku, oczywiście nie bezpośrednio po zjedzeniu pokarmu, ale po kilkudziesięciu minutach. W jamie ustnej nie brakuje bakterii, problemem są także resztki pokarmowe w przestrzeniach międzyzębowych, gromadzący się kamień nazębny. Przebarwienia na zębach nie wyglądają estetycznie, na szczęście można się ich pozbyć. Najważniejsza będzie oczywiście profilaktyka, czyli przeciwdziałanie patologicznym zmianom w jamie ustnej. Najlepszym rozwiązaniem jest szczoteczka soniczna, czyli nowoczesna wersja urządzeń elektrycznych o wielu funkcjach.

Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczki soniczne?

Jeśli ktoś szuka idealnej szczoteczki do zębów, to powinien zdecydować się na model soniczny. Jest to uniwersalne rozwiązanie dla każdego, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zwykła szczoteczka manualna pozwala na wykonanie zaledwie kilkuset ruchów w ciągu minuty. Oczywiście trzeba użyć do tego siły własnych mięśni. Dużym udogodnieniem będzie elektryczna szczoteczka, która gwarantuje bezwysiłkowe szczotkowanie. W przypadku modeli sonicznych można liczyć na kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę. Łatwo domyślić się, że gwarantuje to skuteczne mycie, efekt dokładnie oczyszczonego szkliwa. Można poczuć się jak po wyjściu z gabinetu dentystycznego po przeprowadzeniu serii zabiegów higienizacyjnych. Technologia soniczna to innowacyjne rozwiązanie, polega na wprawianie główki szczoteczki w ruch wibracyjny. Niezwykłość tego nowoczesnego akcesoriów wynika z tworzenia się mikrobąbelków po dotknięciu włosia o powierzchnię zębów. Pasta i woda szybko zmieniają się w pianę, po czym wnikają w przestrzenie międzyzębowe. Można liczyć na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Z każdego zakamarka zostaną usunięte resztki jedzenia, płytka nazębna.

Co przemawia za wybraniem szczoteczek sonicznych?

Szczoteczka soniczna będzie świetnym wyborem dla każdej osoby pragnącej szybko i łatwo przeciwdziałać gromadzeniu się kamienia nazębnego, powstawania ubytków w szkliwie. Nie można całkowicie pozbyć się bakterii bytujących w jamie ustnej, które żywią się resztkami pokarmu i tworzą płytkę nazębną. Kluczowe będzie wobec tego zredukowanie ich ilości i zapobieganie kamieniowi nazębnemu. Jeśli już dojdzie do jego powstania, to niestety żadne preparaty ani najlepszej jakości szczoteczka nie pozwoli na jego wyeliminowanie. Konieczna stanie się wizyta w gabinecie stomatologicznym. Warto wobec tego zainwestować w szczoteczkę soniczną, która każdego dnia będzie usuwać płytkę nazębną. Jeśli zostanie to zaniedbane, to pojawiają się na szkliwie nieestetyczne naloty, zwiększy się również ryzyko erozji szkliwa i powstania ubytków. Szczoteczki soniczne są najskuteczniejsze w usuwaniu osadów, dokładność zwykłych akcesoriów pozostawia wiele do życzenia.

Czy wiesz, dlaczego szczoteczka soniczna to świetny wybór?

Pomimo tego że szczoteczki soniczne bardzo dokładnie usuwają płytkę nazębną, to robią to w sposób delikatny. Ma to ogromne znaczenie, bo pozwala uniknąć problemów z wrażliwymi zębami i dziąsłami. Niezwykła szybkość poruszania się głowic nie oznacza agresywnego szorowania. Jest wręcz przeciwnie, szczoteczki soniczne czyszczą zęby w sposób mało inwazyjny, pozwala to chronić się przed uszkodzeniem szkliwa i dziąseł. Na powierzchni zębów nie powstaną mikrouszkodzenia, można nawet liczyć na czujnik wykrywania stopnia nacisku na zęby. Jest to niezwykle praktycznie, bo niektórzy mają tendencję do zbyt mocnego przyciskania włosia do powierzchni zębów, co staje się źródłem problemów. Warto wobec tego wyposażyć je w innowacyjne urządzenie, który będzie temu przeciwdziałać. Szczoteczki soniczne dostosowują optymalny tryb pracy, aby nie musieć martwić się uszkodzeniami. Kolejną zaletą będzie mnogość trybów pracy i programów do wyboru. Nowoczesne modele posiadają dedykowaną aplikację mobilną, co pozwala na sprawdzenie skuteczności higieny jamy ustnej i dostosowanie jej do bieżących potrzeb.

Czy szczoteczka soniczna ma jakieś wady?

Pomimo tego że szczoteczka soniczna ma wiele zalet, to nie jest wolna od wad, warto mieć je na uwadze przy wyborze urządzenia do czyszczenia zębów. W sprzedaży znajduje się mnóstwo modeli szczoteczek sonicznych, ale nie wszystkie są godne polecenia. Dobrej jakości akcesorium nie jest tanie, co dla niektórych będzie sporym minusem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zakup szczoteczki stanowi długoterminową inwestycję. Można liczyć na zdrowe i piękne uzębienie, a profilaktyka to podstawa. Szczoteczki soniczne muszą być regularnie ładowane, bo bez zasilania niestety nie będą działać. Zawsze istnieje też ryzyko awarii urządzenia. Konieczne staje się w takim przypadku kupienie nowej szczoteczki, co generuje dodatkowe koszty. Warto wobec tego zdecydować się na produkt renomowanej marki, wykonany z wysokiej jakości materiałów, wodoodpornych. Kolejną kwestią jest wysoka cena wymiennych końcówek. Uważać należy na tańsze zamienniki, które mocno odbiegają jakością od oryginalnych.

Czym jest konsolidacja kredytu i dlaczego warto się na nią zdecydować?
Najlepsze naturalne kosmetyki do włosów - zobacz, która marka wygrywa!