Zastanawiasz się, czy depilacja laserowa to dobry wybór w młodym wieku? Martwisz się, czy ten zabieg jest bezpieczny, czy nie wywoła u niej podrażnień i co najważniejsze, czy nie będziesz cierpiała? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Przeczytaj go do końca!

Dlaczego depilacja laserowa to bezpieczny zabieg?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała. W przeciwieństwie jednak do elektrycznego depilatora czy usuwania włosów za pomocą wosku, użycie lasera jest właściwie bezbolesne, daje długotrwałe efekty i może być wykonywane u osób z wrażliwą skórą.

Co ciekawe nie ma granicy wieku, w której można wykonać zabieg. Jedni uważają, że już w wieku 11 lat można zaproponować dziewczynce laserowe usunięcie owłosienia na nogach, inni zalecają, by zaczekać z tym do ukończenia 15-16 roku życia. Ważniejszą kwestią jest to, czy nastolatka czuje się psychicznie gotowa na taki zabieg, ma świadomość ewentualnych konsekwencji i powikłań oraz będzie umieć zastosować się do wskazówek pielęgnacyjnych po depilacji.

Depilacja laserowa u nastolatki - wszystko o bezpiecznym usuwaniu zbędnych włosków na ciele!

Kiedy należy wykonać depilację laserową?

Zanim zdecydujesz się na zabieg, umów się na konsultację z kosmetyczką. Oceni ona grubość włosów, podpowie, ile zabiegów i kiedy warto wykonać, opowie o przygotowaniu do zabiegu, pielęgnacji skóry po a w razie potrzeby zademonstruje, jak depilacja laserem Warszawa wygląda.

Musisz wiedzieć, że zabieg najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na silne promieniowanie UV. To bardzo ważne, ponieważ laser podczas zabiegu uszkadza mieszki włosowe poprzez oddziaływanie na melaninę (odpowiedzialną za pigmentację skóry i włosów). Jeśli zabieg zostanie wykonany w środku lata, a Ty później zdecydujesz się na opalanie, możesz na trwałe odbarwić skórę.

Jakie partie ciała możesz wydepilować?

Nie ma ograniczeń w tej kwestii. Z powodzeniem możesz się umówić na usuwanie owłosienia z okolic bikini, pach, całych nóg bądź tylko łydek z kolanami, rąk, a nawet pleców, nadmiernego owłosienia na czole, pod nosem czy w okolicach skroni.

Depilacja laserowa u nastolatki - wszystko o bezpiecznym usuwaniu zbędnych włosków na ciele!

Wśród nastolatek najpopularniejsza jest depilacja nóg i pach. Dziewczyny często decydują się też na usunięcie wstydliwego wąsika lub okolic bikini. Depilacja laserowa męska Warszawa jest równie popularna wśród dorastających chłopców, chociaż oni najczęściej wybierają usuwanie owłosienia z pleców i klatki piersiowej.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przede wszystkim zastosuj się do wskazówek kosmetyczki. Po pierwszym zabiegu lub tuż przed nim powinna Ci dokładnie wytłumaczyć, jak postępować, żeby uniknąć podrażnień po depilacji. Najważniejsze jednak jest, byś unikała ekspozycji na słońce zarówno przed jak i po zabiegu przez około 4 tygodnie. Jeśli laserem usuwasz owłosienie z twarz, pamiętaj o kremie ochronnym z wysokim filtrem również zimą.

Po drugie unikaj gorących kąpieli, pryszniców i sauny, ponieważ mogą one podrażniać skórę. Zwracaj uwagę na składy kosmetyków, których stosujesz do codziennej pielęgnacji. Wyrzuć te z alkoholem czy drażniącymi parabenami. Unikaj też kwasów owocowych stosowanych często w peelingach enzymatycznych. Za to stosuj łagodne kremy i balsamy nawilżające, a także koniecznie przeczytaj wskazówki dla gładkiej skóry pod pachami.

Rodzaje cer i ich pielęgnacja - jak leczyć i zadbać o pielęgnację cery nadreaktywnej?
Jaki kurs języka angielskiego wybrać dla dziecka?