Zwiedzanie świata stało się prostsze dzięki szerszemu dostępowi do wiedzy i smartfonom, które stanowią nieodłączny element naszej codzienności. Na telefonie możesz zainstalować wiele aplikacji usprawniających podróżowanie. Opisaliśmy dla Ciebie 8 z nich. Jesteśmy przekonani, że mogą się one okazać przydatne zarówno w Polsce, jak i za granicą, a Ty nie musisz posiadać telefonu z górnej półki, żeby je zainstalować!

Maps.me

Choć domyślne mapy Google oferują dostęp do najistotniejszych informacji dotyczących lokalizacji, to jeśli zależy Ci na jak najbardziej szczegółowych opisach miejsc i chcesz korzystać z map również wtedy, gdy Twoje urządzenie jest offline, z pomocą przychodzi aplikacja Maps.me. Informacje dotyczące transportu publicznego, ciekawostki turystyczne czy zamknięte trasy – znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz jako podróżnik.

Maps.cz

Kolejna aplikacja z mapami, tym razem pochodząca od naszych czeskich sąsiadów, również może okazać się pomocna na szlaku. Dostęp do ogromnej liczby tras turystycznych i nawet niewielkich punktów o różnego rodzaju przeznaczeniu jest główną zaletą Maps.cz. Polecamy tę aplikację także z uwagi na funkcję śledzenia własnych śladów, co jest szczególnie przydatne przy ograniczonej widoczności, np. w górach.

Revolut

Założenie konta na popularnym Revolucie trwa zaledwie chwilę, za to korzyści, które uzyskuje użytkownik, są zdecydowanie warto poświęcenia kilku minut. Za pośrednictwem aplikacji możesz przechowywać na koncie środki finansowe oraz wykonywać przelewy w różnych walutach, a także wypłacać pieniądze bez względu na, to gdzie się znajdujesz. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla osób, które często wybierają się za granicę.

Ratunek

Trudne górskie szlaki w połączeniu z gwałtownie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi mogą stanowić niebezpieczeństwo nawet dla doświadczonych obieżyświatów. Aplikacja Ratunek powstała we współpracy z ekspertami od ratownictwa górskiego, a jej zainstalowanie może okazać się doskonałą decyzją, szczególnie jeśli należysz do entuzjastów trekkingu.

Nie znasz swojej dokładnej lokalizacji? Nic nie szkodzi – aplikacja w mig ustali ją za Ciebie, dzięki czemu w razie konieczności ratownicy będą mogli w porę trafić na miejsce. Połączy Cię ona z właściwym numerem ratunkowym, a służby uzyskają z jej poziomu informacje o Twoim ogólnym zdrowiu oraz pozyskają dane osoby, z którą powinny się skontaktować.

Niebezpieczeństwa czyhają na turystów w rożnych miejscach. Jeśli zbieranie grzybów jest dla Ciebie obowiązkowym punktem podróży, w aplikacji Mushroom Identify znajdziesz ich rzetelną encyklopedię. Szukasz podobnego rozwiązania w języku polskim? Sprawdź w takim razie oprogramowanie Na Grzyby. Więcej informacji na temat aplikacji przydatnych podczas zbierania grzybów znajdziesz na stronie https://komorkomat.pl/aplikacja-do-rozpoznawania-grzybow/.

Radical Luggage Storage

Miewasz problemy z przechowaniem bagażu? Z pomocą przychodzi ta oryginalna aplikacja – przy jej użyciu znajdziesz obiekt, w którym bezpiecznie możesz pozostawić swoje rzeczy. Sprawdź, czy Radical Storage działa w miejscu, do którego akurat planujesz się udać i skorzystaj z bezpiecznej, profesjonalnej przechowalni bagażu w atrakcyjnej cenie!

Kayak

Oferty noclegów w dużych, jak i mniejszych hotelach, auta do wynajęcia oraz najtańsze loty samolotowe – to tylko część z tego, co oferuje aplikacja Kayak. Nie bez powodu zainstalowało na telefonach już przeszło 10 mln użytkowników!

Radiatory – rodzaje i sposób działania
Angielski na YouTube: Top 5 kanałów, które sprawią, że nauka stanie się łatwa i przyjemna