Tańce latynoamerykańskie cieszą się obecnie tak dużą popularnością, że ich kursy prowadzi niemal każda szkoła tańca. Szczególne zainteresowanie wzbudza salsa, egzotyczny styl z Karaibów, który przywędrował do Europy w latach 70. XX wieku i od razu zdobył uznanie miłośników gorących rytmów. Kurs tańca salsy to z pewnością świetna propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają latino – ale nie tylko dla nich.

Kto i dlaczego powinien się zapisać na kurs salsy?

Salsa jest tańcem, który można tańczyć do niemal każdej muzyki. Sprawdzi się na domówce, w klubie, a także w trakcie sylwestrowego balu czy weselnego przyjęcia. Polecamy więc ten kurs tańca wszystkim szukającym dla siebie uniwersalnego stylu dobrego na każdą okazję. Jego nauka największą przyjemność sprawi jednak osobom o niespożytych zapasach energii, preferującym żywiołowość i pasję na parkiecie. Salsa to niezwykle dynamiczny, a przy tym również zmysłowy, sensualny wręcz taniec, może więc wydawać się nieco onieśmielająca i zbyt wymagająca zamkniętym w sobie introwertykom, będzie za to idealnym wyborem dla ekspresyjnych ekstrawertyków z potrzebą wyrażania emocji poprzez ruch. Niemniej osobom nieśmiałym też ją polecamy – kurs tańca salsy, który możecie odbyć u k-polanski.com, z pewnością pomoże im wyzbyć się nadmiernej kontroli nad ekspresją własnego ciała i pozwoli zbudować tak potrzebną pewność siebie. Do zapisania się na taki kurs tańca zachęcamy też pary, które chcą po prostu miło spędzić razem czas, oraz singli, którzy chcą poznać nowych ludzi. Jak już wspomnieliśmy, salsa to uniwersalny taniec, z pewnością więc każdemu przypadnie do gustu.

Czy każdy może się nauczyć tańczyć salsę?

Jak najbardziej! Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś/aś do czynienia z żadnym innym tańcem, bez większego problemu nauczysz się tańczyć salsę. Po opanowaniu podstawowych kroków i figur dalsza nauka jest już dość prosta, może być więc Ci trochę trudno na początku, ale potem szybko zauważysz postępy, każdy kolejny krok będzie łatwiejszy i efekty przyjdą naturalnie. Musisz tylko pamiętać o regularnych ćwiczeniach, nie opuszczaj więc lekcji, o ile to możliwe, rób powtórki w domu i przede wszystkim nie zrażaj się niepowodzeniami!

Inuikii - modowy must-have na zimę. Sprawdź, jak je nosić!
Jak nosić jeansy wide leg? Sprawdź 5 pomysłów na modne outfity