Kiedyś na pewno każdy z nas miał taką sytuację, że dzwonił do niego nieznany numer. Myśli jakie wtedy pojawiają się w naszych głowach są różne. Jednak zawsze zastanawiamy się czy powinniśmy odebrać takie połączenie oraz czy to nie jest przypadkiem jakiś ważmy telefon. Niestety wiele osób nie wie jak wtedy postąpić i często odbierają taki telefon. Nie jest to dobre ani bezpieczne rozwiązanie. Wszystko za sprawą oszustów, którzy próbują wyłudzić nasze dane czy pieniądze. Ale jak odpowiednio postępować z nieznanymi numerami?

Jak odpowiednio postępować z nieznanymi numerami?

Wiele osób albo odbiera połączenia od nieznanych numerów albo je po prostu ignoruje. Z dwojga złego lepiej taki telefon zignorować, ale nadal nie jest to najlepsze wyjście. Najbezpieczniej będzie jeśli nie odbierzemy takiego połączenia, a później wygodnie sprawdzimy dany numer w serwisach do tego przeznaczonych. Nie każdy wie jednak, że istnieje taka opcja i jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem. Wszystko za sprawą tego, że dzięki takim serwisom możemy szybko dowiedzieć się do kogo należy dany numer.

Jak korzystać z takich serwisów?

Korzystanie z takich serwisów jest bardzo proste, więc na pewno każdy sobie z tym poradzi. Co więcej, aby sprawdzić kto dzwonił potrzebujemy bardzo mało informacji, ponieważ wystarczy tylko numer, który chcemy sprawdzić. Jednak bardzo istotna jest dobra strona internetowa, która będzie zawierać prawdziwe informacje. Dlatego wybór jaki w tym momencie dokonamy jest bardzo ważny. Korzystajmy z zaufanych stron, takich jak np. infonumer.pl. Jeśli już wybierzemy serwis, z którego będziemy korzystać oraz mamy dany numer to możemy przejść do sprawdzenia kto jest właścicielem numeru. Wystarczy po prostu wpisać numer w odpowiednim miejscu na stronie. Zwykle jest to pole, które znajduje się w centralnej lub górnej części strony internetowej. Miejsce do wpisania numeru jest zawsze tak oznaczone, aby każdy je zauważył. Po wykonaniu tych kroków wyświetlą nam się wszystkie dostępne informacje. Każda strona wyświetla je w inny sposób i często te informacje są różne. Jednak zawsze otrzymamy informację o tym czy numer jest groźny, bezpieczny czy neutralny. Oprócz tego możemy dowiedzieć się kto jest właścicielem danego numeru, jeśli nie będzie to jednoznacznie podane na stronie to na pewno znajdziemy taką informację w komentarzach od użytkowników, którzy dzielą się z innymi swoją opinią o dzwoniącym.

Czy znajdę tam każdy numer?

Ilość numerów telefonów, które są dostępne na stronach tego typu zwykle jest zależna od internautów. Wszystko za sprawą tego, że takie serwisy rozwijają się i działają dzięki nim. A to dlatego, że użytkownicy takich stron mają największą i najcenniejszą wiedzę o nieznanych numerach. Więc oczywiście może się zdarzyć tak, że jakiś numer nie będzie dostępny na stronie, ponieważ nie jest dodany do bazy. Zachęcamy także do dzielenia się swoją wiedzą o danym numerze z innymi.

Skąd niektóre firmy mają nasze numery?

Na pewno każdy chociaż raz się zastanawiał skąd telemarketerzy lub różne firmy mają nasze numery. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wiele osób wyraża zwykle zgodę marketingową, która wiąże się z zezwoleniem na połączenia od danej firmy. A często firmy, z których korzystamy udostępniają nasze numery firmom zewnętrznym, które kontaktują się z nami, ponieważ uważają nas za potencjalnych klientów. Dlatego jeśli chcemy pozbyć się większości niechcianych połączeń to warto wycofać takie zgody marketingowe z miejsc, w których je wyraziliśmy. Zwykle są to banki, strony, na których robimy zakupy internetowe oraz operatorzy sieci komórkowych.

Co podarować na 18 urodziny?
Pozwól zabłysnąć swojemu pokojowi gier dzięki trzem myszom Surefire