Masz minimum 18, ale nie więcej niż 26 lat i chcesz założyć konto osobiste? Nie wiesz od czego zacząć? Ten artykuł pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję. W jakim banku założyć konto dla młodych? Czy można to zrobić bez wychodzenia z domu?

Konto dla Młodych – dlaczego warto je mieć?

Konto osobiste to jeden z podstawowych produktów bankowych przeznaczony dla każdego – w tym również dla dzieci, młodzieży i studentów. Na Konto dla Młodych może wpływać Twoje wynagrodzenie z pracy, stypendium, przelewy od znajomych czy przelewy od rodziców, gdy zechcą sprawić Ci finansową niespodziankę np. przy okazji urodzin. Dzięki karcie płatniczej wydanej do rachunku możesz wygodnie i szybko płacić za zakupy w sklepach, w internecie lub wypłacić gotówkę z bankomatu. Do konta może mieć wygodny dostęp poprzez aplikację mobilną, za pomocą której możesz robić szybkie przelewy, czy zapłacić BLIKIEM.

Dziś konto osobiste to bez wątpienia bezpieczny i wygodny sposób na zarządzanie finansami. Jeśli więc jesteś osobą w wieku 18-26 lat, chcesz mieć swoje pieniądze w jednym miejscu i zależy Ci na tym, by mieć do nich dostęp 24/7, Konto dla Młodych jest właśnie dla Ciebie.

Jak założyć Konto dla Młodych?

Jedna z najciekawszych ofert na rynku to obecnie PKO Konto dla Młodych – nic nie zapłacisz za prowadzenie konta oraz wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą (dotyczy to zarówno wypłat kartą, jak i wypłat BLIKIEM). Więcej o ofercie znajdziesz na stronie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/.

Aby założyć konto, nie trzeba nawet wychodzić z domu – masz co prawda możliwość założenia go w najbliższej placówce PKO Banku Polskiego, ale jest to tylko jedna z kilku dostępnych opcji.

Oprócz tego, Konto dla Młodych możesz założyć na selfie lub przez kuriera.

  • Jak założyć Konto dla Młodych na selfie?

Do tej metody potrzebujesz tylko kilka minut, ważny dowód osobisty oraz smartfon z dostępem do internetu.

  • Krok 1: Pobierz aplikację IKO i uruchom ją. Wybierz opcję ,,Otwórz konto na selfie”.
  • Krok 2: Z dostępnej listy kont osobistych wybierz Konto dla Młodych. Następnie zdecyduj, czy chcesz zamówić kartę do rachunku, uzupełnij dane kontaktowe i zaznacz wymagane zgody.
  • Krok 3: Zrób zdjęcia twarzy oraz dowodu osobistego zgodnie z instrukcją na ekranie telefonu. Uzupełnij pozostałe pola i złóż wniosek.

Co ważne, hasło do pierwszego logowania do serwisu internetowego i aplikacji mobilnej otrzymasz SMS-em. Pozostałe dane do logowania, czyli nr klienta, znajdziesz w e-mailu.

Zeszyty ekipy – gdzie kupić?
Jak dorobić do kieszonkowego przed 18-nastką? Praca nieletnich za kasą.