Długa broda i bardzo gęsty zarost mogą początkowo świetnie się układać, jednak po czasie i gdy nabiorą długości często zaczynają się puszyć. Włoski bywają niesforne, a broda zaczyna drażnić nawet swojego właściciela. Możliwe, że są to efekty nieodpowiedniej pielęgnacji lub braku niektórych męskich kosmetyków do pielęgnacji brody i wąsów. Podpowiadamy jak sobie z tym poradzić i co warto kupić, by zarost rósł zdrowo i wyglądał atrakcyjne! 

Kosmetyki do brody — co warto wybrać? 

Kosmetyki do brody dzielą się na pielęgnacyjne i modelujące. Do pielęgnacyjnych zaliczamy wszystko, co odżywia i sprawia, że wygląd brody i wąsów się zmienia za sprawa dostarczania składników odżywczych i olejów. Doskonały wybór wysokiej jakości produktów dla mężczyzn znajdziesz na stronie dlagentlemana.pl. Dobre nawilżenie jest podstawą pielęgnacji wszędzie, gdzie pojawiają się wiązania keratynowe, czyli właśnie we włosach i w zaroście. 

  • Olejki do brody — Olejki do brody to męskie produkty, które ożywią zmysły. Doskonale zmiękczają włoski, broda jest dociążona co szczególnie przydaje się właścicielom pokaźnych wąsów lub bujnej brody. Może być stosowany na dzień ora zna noc jako kosmetyk pielęgnacyjny i odżywczy. 
  • Balsam do brody — Balsamy do brody to spora grupa zróżnicowanych produktów, które mogą zarówno pielgennowac jak i układać brodę. Zwykle to połączenie składników nawilżających i regenerujących z delikatnymi woskami modelującymi. Świetny produkt na co dzień dla każdego! 
  • Wosk do brody — Wosk do brody to silny produkt stylizacyjny, który trzeba przed użyciem rozgrzać w dłoniach i delikatnie rozprowadzić po brodzie lub wąsach, by nadać im pożądany kształt. 

Kosmetyki do mycia brody i wąsów 

Robiąc research i przeglądając kosmetyki pielęgnacyjne do zarostu dla mężczyzn natkniesz się pewnie także na szampon do brody. Czy ten popularny specyfik jest faktycznie potrzebny? Pewnie wielu mężczyzn wolałoby pozostać przy swoich starych zwyczajach, jednak nie ma co się łudzić — zarost podobnie jak włosy wymaga specjalnej pielęgnacji i źle reaguje na silne detergenty, które w żaden sposób go nie nawilżają. Zwykłe mydła do mycia zarostu mogą przyczynić się do przesuszenia i zesztywnienia brody. Będzie mniej podatna na układanie i przyjmowanie składników odżywczych. Szampon do brody to produkt, który działa zupełnie inaczej. Stworzy specjalnie z myślą o specyficznych wymaganiach zarostu, twardych i czasem poskręcanych włosków idealnie się do tego nadaje. Zmywa z brody również pozostałości po produktach do pielęgnacji wyżej wymienionych. Szampon do brody zmywa skutecznie oleje i woski, z czym mogą nie poradzić sobie zwykłe mydła oraz  żele pod prysznic do ciała. 

Kosmetyki do brody to nie wszystko — poznaj prawdziwą broń! 

Czy stosowanie tych wszystkich produktów sprawi, że broda będzie piękna i zadbana? Z pewnością tak, jeśli do puli dorzucimy kartacz do brody. Kartacz do brody to specjalna szczotka, zwykle z włosia dzika lub syntetycznego. Wygodna owalna rękojeść pozwala na pewny chwyt. Kartacz służy do wyczesywania brody Przy okazji robimy bardzo ważną rzecz — szczotkowanie brody poprawia mikrokrążenie w skórze! Dostarczanych jest więcej składników odżywczych, a zarost jest lepiej dotleniony. Przy okazji pozbywamy się również nadmiaru sebum z trudno dostępnych miejsc bujnego zarostu. Skora ma czym oddychać i jest lepiej odżywiona! Czesanie brody pomaga również nadać jej stosowny kształt.

Tonik do twarzy, jak go wybrać i stosować? TOP 5 nawilżających toników
Książki dla młodzieży, które warto przeczytać