Nawet najbardziej upalne dni przeplatane są raz po raz mniej lub bardziej ulewnym deszczem. Co robić, jeśli pogoda pokrzyżuje nam plany i zamiast wybrać się nad jezioro musimy zostać w domu? Jak i czym zająć nasze pociechy, które nie mogą tym razem ulepić babki z piasku czy pobiegać z kolegami za piłką?

Czas spędzony z rodziną

Coraz rzadziej mamy czas na to, by zwyczajnie pobyć ze swoją rodziną. Zdarza nam się zjadać wspólnie obiad, ale nawet wtedy często uwagą jesteśmy gdzieś daleko. Deszczowy dzień sprzyja rodzinnym atmosferom. Jeśli deszcz pokrzyżuje Ci plany, co ty na to, by wyciągnąć całą rodzinę do salonu i oddać się rozmowie? Może wspólnie wypite kakao i wspomnienia z dzieciństwa zbliżą was do siebie na nowo? A może wspólnie rozegrana partia gier karcianych czy ciekawych planszówek? Co powiesz na rodzinny seans filmowy pod kocem z dużą miską popcornu?

Jak spędzać czas w deszczowe dni?

Książka pod kocem, czyli tradycyjne obchodzenie się z deszczem

Czytanie książki pod kocem to najprzyjemniejsza rzecz jaką można zrobić w deszczowe dni. Wyobraź sobie tylko, że w szyby uderza ogromna ulewa, a Ty oddajesz się ciekawej lekturze, pijąc w tym czasie ulubioną herbatę. Jest cie ciepło, jest bezpiecznie i cicho, a za oknem szaleje nieposkromiony żywioł. To świetny czas jaki możesz sobie podarować. I nie ma sensu złościć się, że nie udało Ci się powiesić prania czy wyjść do sklepu. Potraktuj deszcz jak prezent od losu, jak czas, który los Ci ofiarował, a który możesz wykorzystać inaczej niż zwykle. Zrób sobie tą przyjemność. Nie ma nic lepszego jak lektura przy dźwiękach deszczu. Świetnie sprawdzi się kryminał, fantastycznie romans.

Gry komputerowe, czyli współczesne obchodzenie się z deszczem

To także sposób na spędzenie czasu w czterech ścianach. O ile jest to czas dawkowany i spędzany mądrze, nie ma w tym nic złego. Ciekawa, rozwijająca gra to dobra alternatywa dla książki czy planszówek. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, a tym razem nie udało Ci się wyjść na boisko, koniecznie wypróbuj Football Manager 2018. Możesz też zaprosić przyjaciół i bawić się w większym gronie.

Jak spędzać czas w deszczowe dni?

Czas na wielkie porządki

Deszcz można wykorzystać na zrelaksowanie się i odpoczynek. Można też wykorzystać go, by zrobić generalne porządki w domu. Skoro Twoje plany legły w gruzach, zrób coś, z czego będziesz się później cieszyć i tym samym niespodziewane opady będą Ci nawet na rękę. Możesz wyszorować wszystkie kuchenne szafki, zrobić kontrolę szaf i wyrzucić podarte skarpetki czy od dawna nienoszone swetry. Możesz zagonić do pracy całą rodzinę i po kilku godzinach cieszyć się wraz z nią nieskazitelną czystością domu. A co powiesz na mały remont? Niewielkie odświeżenie przestrzeni domowej?

Czas eksperymentów kulinarnych

To również świetna okazja, by zamknąć się w kuchni i poeksperymentować, nie sądzisz? Od dawna planujesz upiec ciasto dla całej rodziny? Koleżanka kilka tygodni temu przesłała Ci przepis na świetny pasztet? Co ty na to, by włączyć ulubioną płytę i spróbować odtworzyć parę z nich?

Trzy kolekcje sneakersów, których nie pomylisz z żadnymi innymi
5 darmowych programów, które warto mieć na swoim komputerze