Zdecydowanie napojem numer jeden jest zielona herbata. Samo sformułowanie jest uproszczeniem, ponieważ zielona herbata japońska to szereg gatunków krzaków herbacianych, metod hodowli, regionów i sposobów parzenia.

Cała wiedza i kultura spożywania zielonej herbaty w Japonii da się porównać z otoczką jaką Francuzi czy Włosi robią wokół wina. Herbata może być najprostszym i najtańszym napojem serwowanym w biurze czy stołówce szkolnej, może być również prawdziwym, degustowanym z namaszczeniem rarytasem lub drogim i eleganckim upominkiem. Zielona herbata spożywana jest w Japonii praktycznie non-stop. Jest najpopularniejszym napojem do śniadania, gasi pragnienie podczas pracy, podaje się ją przed, po, i w czasie posiłków. W biurach, sklepach, a nawet w banku czy na poczcie często klient częstowany jest czarką zielonej herbaty.

Czy łatwo jest kupić zieloną herbatę japońską?

Chociaż na opakowaniach zielonej herbaty często można znaleźć japońskie motywy to najczęściej pochodzi z innych krajów azjatyckich. Jeżeli chcemy zasmakować prawdziwej japońskiej specjalności warto zaopatrzyć się w herbatę na stronie moyamatcha.com. Można tu znaleźć pełną gamę herbat pochodzących ze starannie wyselekcjonowanych, ekologicznych upraw z Japonii. Oprócz samej herbaty moyamatcha.com oferuje oryginalne akcesoria do zaparzania i piękną japońską ceramikę. Każdy rodzaj herbaty jest starannie opisany i zawiera szczegółowy przepis zaparzania i podawania. Moyamatcha.com zapoznaje nas również z historią, kulturą i wszystkimi zwyczajami związanymi ze sztuką podawania herbaty w Japonii -począwszy od ceremonii parzenia herbaty podniesionej do rangi sztuki aż po herbaty codzienne.

Czy zielona herbata japońska jest zdrowa?

Japończycy należą do najbardziej długowiecznych narodów świata. Zawdzięczają to wyjątkowo zdrowej lekkiej diecie opartej na owocach morza, warzywach i produktach sojowych a także zielonej herbacie. Twierdzą, że regularne picie herbaty wpływa nie tylko na lepsze trawienie, reguluje poziom cukru we krwi i ciśnienie ale sprzyja zachowaniu spokoju ducha, pogody i uśmiechu. Badania naukowe potwierdzają te teorie – regularnie spożywana zielona herbata japońska jest cennym składnikiem diety.
Zaparzana w odpowiedni sposób może zarówno działać pobudzająco nie gorzej od mocnej kawy, może również sprzyjać wyciszeniu i uspokojeniu. Każdy, kto spróbuje prawdziwej zielonej japońskiej herbaty z pewnością zacznie pić ją na co dzień zamiast herbaty czarnej, herbat smakowych, kawy czy innych napojów. Pomijając kwestie zdrowotne zielona herbata świetnie gasi pragnienie i wyróżnia się delikatnym, eleganckim smakiem.

Obozy dla młodzieży - kolonie letnie
Kwasy omega – zadbaj o właściwą podaż