Wyposażenie dziecka w odpowiednio dobrane gogle narciarskie to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu elementowi znacząco podnosi się komfort podczas jazdy, a także bezpieczeństwo. Z tego względu na goglach narciarskich nie warto oszczędzać, a podczas zakupu warto zadbać o to, aby jak najlepiej dopasować je do wymagań oraz kształtu twarzy dziecka.

Wyposażenie dziecka w odpowiednio dobrane gogle narciarskie to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu elementowi znacząco podnosi się komfort podczas jazdy, a także bezpieczeństwo. Z tego względu na goglach narciarskich nie warto oszczędzać, a podczas zakupu warto zadbać o to, aby jak najlepiej dopasować je do wymagań oraz kształtu twarzy dziecka.

Czym są gogle narciarskie i jaką pełnią funkcję?

Gogle narciarskie to bardzo ważny element wyposażenia każdego miłośnika narciarstwa. Pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną oraz zwiększają komfort podczas jazdy, poprzez zapewnienie odpowiedniej widoczności. Zabezpieczają oczy przed kryształkami lodu, śniegiem, deszczem oraz wiatrem. Dobrej jakości gogle zapewniają także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które w zimie działa na nasze oczy ze zdwojoną siłą, ponieważ śnieg skutecznie odbija je w naszym kierunku.

Jak dobrać odpowiednie gogle narciarskie dla dziecka?

Jak dobrać odpowiednie gogle narciarskie dla dziecka?

Podczas wyboru gogli narciarskich dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii, które bezpośrednio wpływają na komfort ich użytkowania. Ponadto dobrze dopasowane gogle narciarskie zapewnią dziecku dobrą widzialność, a tym samym bezpieczeństwo na stoku. Kupując gogle narciarskie dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Dopasowanie gogli — odpowiednie dobranie gogli do rozmiaru i kształtu twarzy dziecka oraz kasku, jaki posiada, jest bardzo istotną kwestią. Z tego względu najlepiej, aby dziecko zmierzyło gogle przed zakupem i sprawdziło, czy są one wygodne i zapewniają odpowiednią widoczność. 
  • Kolor szybek — ten parametr ma spory wpływ na komfort użytkowania gogli. Kolor szybek powinien być dobrany do tego, w jakich warunkach zamierzamy jeździć. Jeśli szukamy gogli uniwersalnych, to warto zakupić takie z szarą lub pomarańczową szybką. Szybki przyciemniane sprawdzą się tylko w słoneczne dni, natomiast przeźroczyste nadają się wyłącznie do jazdy w nocy.
  • Filtr UV — w każdych goglach narciarskich filtr UV jest niezbędny. Jego zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV generowanym przez słońce. W zimie biały śnieg skutecznie odbija tego typu promieniowanie, co potęguje szkodliwy efekt. Chcąc uzyskać najlepszą ochronę przed promieniowaniem UV, warto zakupić gogle oznaczone symbolem UV400. Tego typu modele zapewniają pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.
  • ANTI-FOG – jest to powłoka nanoszona na szybkę od jej wewnętrznej strony, która zabezpiecza gogle przed parowaniem podczas jazdy.
  • Wygląd gogli — dla dziecka wygląd gogli może być bardzo ważnym czynnikiem decydującym o ich zakupie, dlatego warto wybrać taki model, który najbardziej wpasowuje się w gusta dziecka i pozostałe elementy jego ubioru narciarskiego.

5 najlepszych gogli narciarskich dla dziecka

Szukając odpowiednich gogli dla małego miłośnika narciarstwa, warto zwrócić uwagę na takie modele jak:

  1. Alpina Carvy 2.0 – są to podstawowe gogle narciarskie dla dzieci, które zapewnią odpowiedni komfort podczas jazdy oraz pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Model ten jest przeznaczony głównie dla osób początkujących oraz tych, które dysponują ograniczonym budżetem. Poprzez zastosowanie szybki w kolorze pomarańczowym, nadają się one znakomicie do jazdy w każdych warunkach. Z kolei powłoka Fogstop, zadba o to, aby szybki gogli nie parowały podczas jazdy.
  2. Alpina Scarabeo Doubleflex S2 – ten model gogli narciarskich dla dzieci został wyposażony w soczewkę panoramiczną. Dzięki temu zapewniają one bardzo dobrą widoczność, przez co znacząco zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo dziecka na stoku. Zastosowano w nich filtr chroniący w pełni przed promieniowaniem UV, a dzięki specjalnej konstrukcji możliwe jest ich użytkowanie również w okularach korekcyjnych.
  3. Julbo Echo – jest to bardzo dopracowany model przeznaczonych głównie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Gogle te zapewniają bardzo duże pole widzenia, ochronę przed promieniowaniem UV, posiadają powłokę przeciwmgielną i wbudowany system wentylacyjny.
  4. Alpina Pheos MM – ochrona oczu, ogromne pole widzenia, dobra wentylacja, powłoka chroniąca przed parowaniem szybki i stylowy wygląd, to cechy, które opisują ten model.
  5. POC POCito Retina – gogle przeznaczone dla dzieci, które jeżdżą na dobrym poziomie i oczekują od gogli najwyższej jakości i ochrony. Dzięki miękkiej ramce PU gogle idealnie dopasowują się do twarzy, a wysokiej jakości szybka zapewnia duże pole widzenia i znakomity kontrast, przez to nawet w najgorszych warunkach widoczność jest bardzo dobra.
Polska marka SALFEME opracowała innowacyjną strategię do walki z trądzikiem
Co to jest profilaktyka i promocja zdrowia?