Nauka języków obcych, głównie przez szkolne techniki edukacyjne, utożsamiana jest z bezmyślnym wkuwaniem słówek oraz rozwiązywaniem żmudnych zadań z gramatyki. W szkołach bardzo rzadko do nauki języków obcych wykorzystuje się nowe technologie, w tym głównej mierze aplikacje na urządzenia mobilne: smartfony i tablety. Mimo to nauka języków obcych online może być znacznie efektywniejsza niż nauka z wykorzystaniem tradycyjnych metod przyswajania wiedzy.

Fiszki multimedialne – sposób na naukę słówek z języka angielskiego

Fiszki multimedialne to świetny zamiennik fiszek tradycyjnych (papierowych), których przygotowanie jest czasochłonne, a korzystanie z nich – kłopotliwe, zwłaszcza w miejscach publicznych, np. w komunikacji miejskiej. Z fiszek multimedialnych można uczyć się słówek za pośrednictwem aplikacji, zainstalowanej na swoim urządzeniu mobilnym – tablecie lub smartfonie. Zaletą tego typu aplikacji jest możliwość kontrolowania swoich postępów w nauce języków obcych, a także stałe poszerzanie swojego zasobu słownictwa. Świetnym rozwiązaniem jest wybranie jednego z dostępnych programów nauki, np. podstawowego słownictwa związanego z pracą czy najpopularniejszych skrótów, występujących w angielski języku prawniczym.

Aplikacje do nauki gramatyki angielskiej i innych języków obcych

Nauka języków obcych to nie tylko nauka słownictwa, ale również reguł gramatycznych i ich praktycznego zastosowania. Najlepiej jeśli będą one przyswajane w sposób naturalny, co możliwe jest dzięki dużej styczności z danym językiem obcym, np. podczas oglądania filmów i seriali, czytania książek, a nawet słuchania muzyki. Aplikacje do nauki gramatyki języka angielskiego w głównej mierze składają się z różnorodnych ćwiczeń, które umożliwiają przyswojenie zasad z języków obcych.

Platformy do nauki języków obcych – korepetycje online

Ciekawym rozwiązaniem są także platformy do nauki języków obcych, na których można wykupić lekcję z korepetytorem online. Jest to wygodna opcja dla osób zapracowanych, które mają problem z samodyscypliną i przez to potrzebują pomocy z zewnątrz. Ponadto wykwalifikowany korepetytor z doświadczeniem nie tylko wytłumaczy skomplikowane kwestie gramatyczne, ale również pozostawia pole do samodzielnej nauki.

5 kierunków studiów dla osób kreatywnych
Zainwestuj w przyszłość - wybierz IT Academy Wrocław