Odpowiedni ubiór to podstawa każdego wyjścia w góry. Nie każdy strój się do tego nada, dlatego warto zaglądnąć do profesjonalnych sklepów alpinistycznych. Jakie części garderoby powinny znajdować się w bagażu? Czy w sklepie z odzieżą górską znajdą się wszystkie rzeczy z listy rzeczy „must have” na wyprawę w góry?

Czym kierować się wybierając sklep górski online?

Pogoda w górach jest zmienna jak w kalejdoskopie. Wybierając się w te rejony, warto uwzględnić wysokość, na jakiej zaplanowana jest wycieczka (rejon nizinny lub wyżynny) oraz jej charakter (spacer, uprawianie sportów ekstremalnych). Takie czynniki mają duży wpływ na to, co powinno się ubrać, a także, jakie przyrządy powinny się znaleźć w bagażu. Gdzie szukać odpowiedniego asortymentu?

Przede wszystkim warto zaznajomić się z ofertami sklepów górskich online, które w swojej ofercie posiada niezbędny asortyment na:

 • wspinaczki,
 • spacery wyznaczonymi szlakami,
 • biwaki,
 • uprawianie sportów sezonowych (bieganie, wycieczki rowerowe, kajakarstwo itp.).

W jaki sposób skompletować odzież w góry? Zapoznaj się z ofertą sklepów górskich!

Plecak turystyczny

Dlaczego warto zaopatrzyć się w odzież ze sklepu turystycznego online?

Dobre górskie sklepy internetowe wyposażone są nie tylko w odzież zapewniającą komfort podczas aktywności w górach, ale też wysokiej jakości sprzęty, które są niezbędne w czasie wspinaczki czy biwakowania.

Inne zalety sklepu górskiego online to:

 • więcej czasu na wybór, ponieważ sklep internetowy działa 24h na dobę (sprzyja to dokładnemu przyjrzeniu się specyfikacji produktów poprzez np. czytanie opisów produktów),
 • możliwość kontaktu z wykwalifikowanymi doradcami (wystarczy telefon pod wskazany numer ze strony producenta, w przypadku sklepów stacjonarnych trzeba szukać dostępnego pracownika),
 • globalność (szeroka oferta – możliwość porównania producentów, cen asortymentu, duży wybór),
 • dostępność do komentarzy klientów (są wyznacznikiem zadowolenia kupujących i pomagają dokonać właściwego wyboru).

To jednak nie wszystkie atuty takiego rozwiązania. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że nowy asortyment znajdujący się np. w internetowym sklepie górskim Outdoorzy.pl w porównaniu do zakupów stacjonarnych, jest lepszym wyborem. Ma to swoje uzasadnienie w momencie, gdy dany przedmiot nie spełni oczekiwań klienta. Odzież górska z takiego sklepu posiada gwarancję jakości. Zadowolenie klienta zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu.

W przypadku zakupów rzeczy z anonimowego źródła lub też produktów z drugiej ręki, ryzykujemy sporo. Zarówno pod kątem stanu technicznego, jak i gwarancji. Co więcej, zwrot takich akcesoriów jest zależny od wierzytelności drugiej strony. Lepiej więc dmuchać na zimne i od razu udać się do sprawdzonego e-sklepu online.

W jaki sposób skompletować odzież w góry? Zapoznaj się z ofertą sklepów górskich!

Czapka z daszkiem — świetny gadżet na górską wycieczkę: od wiosny, po jesień!

Jaka odzież przyda się na wyprawie górskiej?

Warto dobrać taki zestaw odzieży, który pozwoli dostosować się do każdych warunków pogodowych panujących w górach. Istotnym jest wtedy ubiór na tzw. cebulkę. W plecaku na pewno należy umieścić:

 • bieliznę (majtki, skarpetki, stanik sportowy w przypadku kobiet),
 • legginsy (zarówno panie jak i mężczyźni),
 • koszulkę (np.
 • z wełny merynosa, która doskonale odprowadza wilgoć),
 • bluzę (np. oddychający polar),
 • warstwę ochronną (spodnie oraz kurtka)
 • nakrycie głowy (czapka ocieplana i z daszkiem),
 • niezbędne akcesoria (okulary przeciwsłoneczne, przyrządy dostosowane do charakteru wycieczki).

Standardowy bagaż powinien zawierać odpowiednią ilość kompletów ubrań dostosowanych do trwania obozu czy wycieczki. Poprawna kompletacja odzieży górskiej powinna uwzględniać także technologię materiału lub tworzywa z jakiego jest wykonana np. DWR (Durable Water Repellent) – powłoka hydrofobowa odpychająca wilgoć, brud i kurz.

Dobry content to nie wszystko! Wpierw musi powstać doskonała strona
Top 5 pomysłów na prezent dla Ukochanego