Wyjątkowy mikroklimat, plaża wielokrotnie wyróżniona Błękitną Flagą i atrakcje na wyciągnięcie ręki. Te i wiele innych atutów ma Mielno. Miejscowość położona między Bałtykiem i jeziorem Jamno każdego roku przyciąga urlopowiczów jak magnes. Dowiedz się, dlaczego niemal wszyscy decydują się na noclegi blisko morza. Podpowiadamy, że wcale nie chodzi tylko o to, aby mieć kilka kroków do plaży.

Wybierz urlop w Mielnie – dla zdrowia!

Zacznijmy od zdrowia, bo przecież jest najważniejsze. Czy wiesz, że w Mielnie panuje specyficzny bioklimat? Dzięki niemu nawet w odległości 500 metrów od plaży w powietrzu unosi się mnóstwo jodu oraz minerałów. Najwięcej cennych pierwiastków jest w okresie od listopada do marca, ale wiosną i latem też nie można narzekać na ich brak.

Dlaczego jest to ważne? Ponieważ morska bryza unosząca się w powietrzu znakomicie wpływa na kondycję dróg oddechowych. To szczególnie istotne dla osób, które na co dzień żyją w miastach o dość dużym zanieczyszczeniu. Dodatkowo minerały zawarte w powietrzu wzmacniają układ odpornościowy, a jod działa dobroczynnie na tarczycę. Wdychanie morskiego powietrza sprzyja ponadto zdrowiu układu krążenia oraz urodzie.

Mielno – apartamenty blisko plaży, które pozwolą delektować się walorami morskiego klimatu

Jeśli jako cel swojego urlopu wybierzesz Mielno, apartamenty blisko plaży będą najlepszą opcją. Dlaczego? Ponieważ będziesz w stu procentach korzystać z nadmorskiego klimatu nie tylko podczas spacerów brzegiem morza, ale przez cały czas. Podpowiadamy, że apartamenty w Mielnie znajdujące się w odległości mniejszej niż 100 metrów od brzegu morza znajdziesz na noclegi.renters.pl. Możesz zarezerwować nocleg w obiekcie z tarasami i balkonami i nawet przy niesprzyjającej pogodzie delektować się morską bryzą.

Apartamenty nad morzem w Mielnie to także strzał w dziesiątkę dla rodzin z dziećmi. Kiedy maluchy zmęczą się plażowaniem, będą mogły pobawić się w ogrodzie przy wynajętym domku albo zjeść coś pysznego na balkonie. Kuracja wspomagająca układ immunologiczny przemieni się w chwile prawdziwej przyjemności. Nocleg blisko plaży jest ponadto świetnym rozwiązaniem dla osób starszych, które z różnych przyczyn nie mogą każdego dnia odbywać wielokilometrowych spacerów brzegiem Bałtyku.

Atrakcje na wyciągnięcie ręki – noclegi przy morzu w Mielnie

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na apartamenty przy plaży? Mielno nie jest co prawda dużą miejscowością, ale przyznajmy szczerze: im bliżej morza znajdziesz zakwaterowanie, tym lepiej. Oczywiście zawsze możesz też dojechać na plażę, ale pamiętaj o tym, że znalezienie miejsca parkingowego w nadmorskim kurorcie nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli wybierzesz pobyt w Mielnie poza sezonem.

Istotną kwestią jest lokalizacja noclegu. W Mielnie większość punktów handlowych i gastronomicznych mieści się w niewielkiej odległości od morza. Wybierając apartamenty przy plaży, zyskasz łatwy dostęp nie tylko do sklepów, ale i do klubów, kawiarni czy restauracji. Przekonaj się, że Mielno nie bez przyczyny jest nazywane polską Ibizą. To miasteczko, w którym życie nie milknie po zachodzie słońca. Oczywiście w sezonie. Miłośników ciszy i spokoju kurort zaprasza od września do maja.

Planując urlop nad morzem, wybierz komfortowy nocleg, a będziesz cieszyć się odpoczynkiem nawet przy kapryśnej aurze. Mielno oferuje apartamenty z basenem, więc popływasz nawet w środku zimy. Chyba że jesteś morsem – wtedy śmiało możesz wyruszyć na plażę. Najlepiej na Zlot Morsów, który każdego roku odbywa się w miasteczku.

Błyszczyk, szminka czy pomadka - czym malować usta, by podkreślić swoją urodę?
Panieński tydzień pełen atrakcji w Zakopanem - nowe oblicze starej tradycji