Słuchawki do telefonu przydają się w wielu sytuacjach. Można korzystać z nich w podróży, a także w czasie pracy i nauki. Słuchawki umożliwiają również wygodne prowadzenie rozmowy w trakcie jazdy samochodem, na rowerze lub w trakcie spaceru. Jeśli zamierzasz wybrać dla siebie nowe słuchawki do telefonu, sprawdź, na które modele warto zwrócić uwagę.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Najwięcej problemów w przypadku słuchawek do telefonu sprawiają kable. Przewody plączą się i są podatne na uszkodzenia. Użytkownicy narzekają, że kabel wymaga dokładnego i ostrożnego zwijania po odłączeniu urządzenia od smartfona. W przewodowych słuchawkach trudno uprawiać sport, a nawet spacerować – zwisające kable przeszkadzają w wykonywaniu różnych czynności. Zaletą modeli przewodowych jest szybkie przesyłanie dźwięku. Dodatkowo modele tego typu kosztują niewiele, dlatego ich zakup stanowi znikome obciążenie dla domowego budżetu.

Bezprzewodowe słuchawki są wybierane głównie przez użytkowników, którym zależy na maksymalnej swobodzie ruchów. Dzięki modelom z tej grupy możliwe jest słuchanie muzyki podczas biegania, intensywnych treningów na siłowni itp. Słuchawki do telefonu bezprzewodowe są łatwiejsze do przechowywania, a ich awaryjność jest niska. Ich minusem jest dość wysoka cena. Dodatkowo użytkownicy tańszych słuchawek bezprzewodowych narzekają, że zdarzają się im problemy z jakością przesyłanego dźwięku z powodu zakłóceń działania Bluetooth.

Słuchawki douszne i nauszne

Wśród słuchawek do telefonu dominują modele douszne. Są to niewielkie, poręczne urządzenia, które wkłada się bezpośrednio do ucha. Użytkownicy mogą zdecydować się zarówno na klasyczne modele, jak i słuchawki dokanałowe. Te drugie umieszcza się w kanale słuchowym, co ogranicza uciążliwość dźwięków dochodzących z otoczenia.

Do większości telefonów dołączone są douszne słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe. Dzięki nim można korzystać ze smartfona np. w czasie jazdy samochodem. Dostępne z telefonami akcesoria są jednak mniej wytrzymałe i wydajne niż modele, które produkują renomowane marki.

Słuchawki nauszne są nakładane na małżowinę uszną. Są większe, jednak ich konstrukcja niweluje problem z wypadaniem słuchawki z ucha. Modele nauszne są wygodne, gdyż mają miękkie nauszniki, które nie powodują uczucia dyskomfortu. Wśród nich znajdują się modele bezprzewodowe. Dzięki temu chętnie wybierają je również osoby, które szukają słuchawek do treningów na świeżym powietrzu lub na siłowni.

Słuchawki nauszne rzadko są wykorzystywane do prowadzenia rozmów przez telefon, jednak są dobrym wyborem w przypadku, gdy użytkownik chce oglądać filmy lub grać w gry. Większe, wygodniejsze słuchawki zapewniają dobre wygłuszenie hałasu silników samolotowych lub pociągu i jednocześnie gwarantują komfort nawet w czasie kilkugodzinnego użytkowania.

Słuchawki True Wireless

Do telefonu pasują również słuchawki True Wireless. Są to urządzenia, które składają się z dwóch odrębnych słuchawek, niepołączonych ze sobą żadnym przewodem. Każda słuchawka może być używana pojedynczo lub jednocześnie. Słuchawki tego typu łączą się z telefonem za pomocą modułu Bluetooth.

Atutem słuchawek True Wireless jest możliwość słuchania podcastów, muzyki i dźwięku w filmach bez konieczności podłączania ich do dodatkowego źródła energii. Bateria działa na jednym ładowaniu przez kilka godzin. W razie potrzeby w niektórych modelach użytkownik może skorzystać z banku energii w etui na słuchawki. Dzięki niemu błyskawicznie naładuje słuchawki w długiej podróży lub w czasie pracy.

Rodzaj wejścia na słuchawki

Przed zakupem słuchawek przewodowych powinno się sprawdzić, jakie złącze znajduje się w telefonie. Odpowiednie złącze jest niezbędne, by podłączyć akcesorium i używać go do rozmowy lub słuchania muzyki. W przypadku słuchawek bezprzewodowych istotne jest natomiast upewnienie się, że telefon i słuchawki są wyposażone w moduł Bluetooth o tym samym standardzie.

Ranking lodówek do 3000 zł - jaki model wybrać?
Tonik do twarzy, jak go wybrać i stosować? TOP 5 nawilżających toników