Obecnie smartfon to już nie tylko telefon służący do dzwonienia i wysyłania smsów. To komputer (naprawdę) osobisty. Nie może zatem dziwić, że każdemu właścicielowi smartfona zależy, aby jego urządzenie działało jak najdłużej na jednym ładowaniu. Za to odpowiada przede wszystkim bateria. Warto zatem poznać najlepsze telefony pod tym względem.

MOTOLORA Moto G60

Ranking smartfonów z długim czasem pracy na jednym ładowaniu otwiera model MOTOLORA Moto G60. Wyróżniającą cechą tego urządzenia jest fakt, że posiada ono baterię, która znakomicie wytrzymuje bardzo duże obciążenie wszystkich podzespołów – jej pojemność to 6000 mAh. Samo ładowanie telefonu odbywa się za pomocą popularnego portu USB-C. Mimo że aparat korzysta z wyświetlacza o częstotliwości odświeżania ekranu 120 Hz, telefon zapewnia niezwykle długie działanie na jednym ładowaniu. Osobom zainteresowanym modelami smartfonów marki Motorola w dobrej cenie polecamy ranking smartfonów do 1500 zł.

SAMSUNG Galaxy M23

Kolejny w rankingu jest smartfon SAMSUNG Galaxy M23. Urządzenie wyposażone jest w baterię o pojemności 5000 mAh. Taki akumulator bez problemu zapewnia odpowiednią ilość energii dla wyświetlacza 120 Hz. Co więcej, bateria zapewnia także wydajną pracę dla procesora Snapdragon 750G. Wszystko to sprawia, że telefon działa niezwykle szybko i sprawnie przez bardzo długi czas na jednym ładowaniu. Więcej ciekawych modeli aparatów marki Samsung przedstawia ranking smartfonów do 1000 zł.

HUAWEI Nova Y70

W rankingu smartfonów najdłużej działających na jednym ładowaniu nie może zabraknąć urządzenia HUAWEI Nova Y70. Co wyróżnia ten model? Na pewno – wysokiej jakości akumulator o pojemności 6000 mAh. Oznacza to, że z takiego telefonu korzystać można bez obaw przez cały dzień, a poziom baterii nie spadnie do niskich wartości. Smartfon wyposażony jest w wyświetlacz o rozdzielczości 1600×720 pikseli i procesor Hisilicon Kirin 710G. Oba elementy są niezwykle wymagające. Mimo to, dzięki znakomitej baterii, telefon bez przeszkód działa przez bardzo długi czas na jednym ładowaniu.

MOTOROLA Moto G72

Uwagę warto zwrócić także na smartfon MOTOROLA Moto G72. To kolejny model pozwalający na bardzo długą pracę na jednym ładowaniu, ponieważ urządzenie to wyposażone jest w baterię o pojemności 5000 mAh. To ważne, ponieważ model ten polecany jest zwłaszcza miłośnikom fotografii. Dzięki znakomitemu akumulatorowi nawet najdłuższa sesja nie rozładuje telefonu. Co więcej, w smartfonie wbudowany jest procesor MediaTek Helio G99, który opracowany został w litografii 6 nm. Takie rozwiązanie oznacza spadek poboru mocy o nawet 20%!

REALME C33

Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o smartfonie REALME C33. To idealne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających w dłuższe podróże. Wówczas niezwykle ważne jest, aby telefon działał jak najdłużej na jednym ładowaniu. Smartfon posiada baterię o pojemności 5000 mAh, która zapewnia bardzo długi czas czuwania. Jeśli zatem ktoś wybiera się w podróż i planuje skorzystać z telefonu dopiero po wielu godzinach, może mieć pewność, że przez ten czas urządzenie się nie rozładuje.

Długi czas działania smartfona to istotny parametr dla każdego użytkownika. Na szczęście na rynku nie brakuje urządzeń z wysokiej jakości baterią. Dotyczy to nie tylko telefonów. Przykładem jest tutaj smartwatch męski. Ranking tego typu urządzeń pozwoli wybrać najlepszego smartwatcha, który dotrzyma kroku opisywanym powyżej urządzeniom.

Zastanawiasz się nad karierą masażysty? Odkryj pasję i zawodowe możliwości w szkole policealnej GoWork
Back to school - Najlepsze buty młodzieżowe na nowy rok szkolny