Co daje nauka w szkole policealnej w obszarze masażu?

Jeśli marzysz o karierze masażysty, nie musisz iść na studia. Wystarczy, że zapiszesz się do szkoły policealnej GoWork, a już w dwa lata zdobędziesz upragniony zawód. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym opisujemy, jakie możliwości daje nauka w szkole GoWork.

Co daje nauka w szkole policealnej w obszarze masażu?

Nauka w szkole policealnej GoWork na kierunku: masaż z rehabilitacją doskonale przygotowuje słuchaczy do pracy w tym zawodzie. W toku zajęć uczą się oni podstaw fizjoterapii, wykonywania masaży klasycznych, a także masażu prozdrowotnego, masażu sportowego oraz masażu medycznego. Na zajęciach wykonują podstawowe ćwiczenia lecznicze, które w przyszłości będą stosować w swoich gabinetach. Poza tym, słuchacze uczą się dobierania odpowiedniego schematu postępowania w masażu adekwatnym do stanu chorobowego pacjenta, obsługi specjalistycznego sprzętu medycznego oraz analizowania reakcji pacjentów na dany rodzaj masażu. Nauka obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, co pozwala kompleksowo przygotować słuchaczy do pracy w zawodzie masażysty. Do tego odbywa się w czterech trybach. Do wyboru są:

 • tryb dzienny – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych;

 • tryb zaoczny – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele;

 • tryb weekendowy – zajęcia odbywają od piątkowego wieczoru do niedzieli;

 • tryb wieczorowy – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Więcej informacji na temat tego kierunku znajdziesz na stronie: Policealna.gowork.pl/masaz-z-rehabilitacja.

Nastawienie na praktykę

Nauka w szkole policealnej GoWork opiera się przede wszystkim na praktyce, przy odpowiedniej “dawce” wiedzy teoretycznej oczywiście. Słuchacze biorą udział w zajęciach praktycznych, które odbywają się w nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Do ich dyspozycji jest najnowszej generacji sprzęt i akcesoria, które stanowią wyposażenie każdego ekskluzywnego gabinetu masażu. Są to między innymi stoły do masażu, fantomy, drabinki rehabilitacyjne, wałki, półwałki, kliny, materace i wiele innych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych nauczycieli-praktyków, a niewielkie grupy zapewniają indywidualne podejście do każdego słuchacza. Do tego w toku edukacji słuchacze są zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych w gabinecie masażu. Dzięki temu jeszcze lepiej poznają specyfikę zawodu masażysty i mają okazję przekonać się, jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku.

Perspektywy zawodowe dla masażystów po szkole policealnej

Perspektywy zawodowe dla masażystów po szkole policealnej

Nauka na kierunku: masaż z rehabilitacją trwa dwa lata i kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikację K1 – świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.). Po jej zakończeniu pracę można podjąć między innymi w:

 • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, klinikach i szpitalach,

 • sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych,

 • ośrodkach rehabilitacyjnych,

 • gabinetach odnowy biologicznej,

 • fundacjach oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, starszych i chorych,

 • hotelach,

 • klubach fitness.

Poza tym, absolwenci szkoły policealnej GoWork mają możliwość założenia własnej działalności i otwarcia prywatnego gabinetu masażu. Są bowiem doskonale przygotowani do samodzielnej pracy na stanowisku masażysty, a także mają wiedzę na temat zarządzania biznesem. Wielu decyduje się na ten krok z uwagi na wysokie zarobki, niemniej absolwenci szkoły GoWork pracujący na etacie również nie mają powodów do narzekania. Są bowiem pożądani na rynku pracy i cenieni przez pracodawców. Ich zarobki potrafią sięgać nawet do 10 tys. zł miesięcznie.

Jakie korzyści niesie ze sobą nauka na kierunku: masaż z rehabilitacją?

Nauka w szkole policealnej GoWork w obszarze masażu umożliwia zdobycie przyszłościowego zawodu i dobrze płatnej pracy. Poza tym, pozwala rozwijać swoje zainteresowania, a także pomagać innym w osiąganiu zdrowia, równowagi i harmonii w życiu. Inne korzyści z nauki w szkole GoWork to:

 • brak konieczności posiadania matury; wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, liceum dla dorosłych lub technikum);

 • stosunkowo krótki czas nauki potrzebny do zdobycia wymarzonego zawodu i wkroczenia na rynek pracy;

 • oszczędność; nauka w szkole GoWork na kierunku: masaż z rehabilitacją jest w pełni bezpłatna; do tego osoby do 26. roku życia mogą korzystać z różnego rodzaju zniżek, na przykład w komunikacji miejskiej;

 • możliwość otwarcia własnego gabinetu lub praca na etacie po jej zakończeniu; absolwenci szkoły GoWork mają szerokie perspektywy zawodowe; mają możliwość pracować w wielu placówkach, a do tego mogą liczyć na stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie;

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne, które odbywają się w nowoczesnych salach i przy użyciu profesjonalnego sprzętu;

 • doświadczona kadra nauczycieli, którzy na co dzień pracują w swojej branży, dzięki czemu doskonale znają jej specyfikę.

Laptopy dla nauczycieli muzyki: Specjalistyczne oprogramowanie i możliwości
Bateria na cały dzień. Ranking smartfonów z długim czasem pracy na jednym ładowaniu