GPS najczęściej kojarzy się z nawigacją samochodową: wytyczaniem i monitorowaniem trasy przejazdu pojazdu. Warto wiedzieć o tym, że to nie jedyne zastosowanie systemu nawigacji satelitarnej. Coraz częściej można spotkać się z lokalizatorami GPS. Opiszemy, jak działają takie urządzenia, jakie są ich rodzaje, a także kiedy warto z nich skorzystać.

W tym systemie nawigacji wykorzystywane są satelity krążące wokół Ziemi. Lokalizator musi “widzieć”, to znaczy mieć w swoim zasięgu przynajmniej 3 orbitery, żeby działać poprawnie. Stanowią one punkty odniesienia, dzieki którym można dokładnie przypisać lokalizację urządzenia.

Standardowo dokładność lokalizacji wynosi do 5 metrów. Jest to wystarczające, aby sprawdzić, czy nasze dziecko jest w szkole lub czy senior nie oddalił się zbytnio od domu. Zyskamy też pewność, że nasz pracownik zamiast przebywać na rozmowie biznesowej z kontrahentem jedzie akurat załatwiać prywatne sprawy.

Lokalizatory GPS – rodzaje urządzeń

Możemy wybierać pomiędzy sprzętem lokalizującym sprzedawanym w ofercie abonamentowej lub na kartę. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim to sposób prezentacji danych, ich aktualności oraz dostępu do ewentualnej pomocy technicznej.

Inny podział lokalizatorów przeprowadzany jest ze względu na wykorzystanie tych urządzeń detektywistycznych. Wyróżnia się między innymi następujące rodzaje:

  • – lokalizatory GPS osób,
  • – lokalizatory GPS pojazdów,
  • – lokalizatory GPS telefonów.

Wszystkie powyższe rodzaje można spotkać w dobrych sklepach np. na stronie https://www.alfatronik.com.pl/lokalizatory-gps-alfatrack-c-9.html. Oferta tu jest uzupełniona o jeszcze lokalizatory GPS dla psów. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli czworonogów, które lubią uciekać z posesji. No dobrze, ale w jakich jeszcze sytuacjach warto skorzystać z lokalizatorów GPS? Już przechodzimy do tego zagadnienia.

Kiedy warto mieć lokalizator GPS?

Po urządzenie namierzające warto sięgnąć wtedy, gdy chcemy mieć pod kontrolą położenie naszych bliskich lub naszego mienia. Sprzęt ten przydaje się zarówno w rozwiązaniach biznesowych, jak i prywatnych.

Ten sprzęt detektywistyczny z pewnością przyda się, gdy mamy flotę aut w firmie i chcemy kontrolować, czy są wykorzystywane przez pracowników we właściwy sposób. Pomóc nam w tym może system lokalizacji GPS AlfaTRACK, którego dokładność pomiaru wynosi nawet do 2 metrów, a czas działania około 90 dni. Zapewni to długotrwałą ochronę interesów przedsiębiorstwa.

Warto zwrócić uwagę też na bezpieczeństwo seniorów. Osoby starsze czasem ukrywają problemy z pamięcią i orientacją w terenie. Lokalizator w tym przypadku pomoże sprawować pieczę nad seniorem. Urządzenia te często umożliwiają komunikację głosową i mają przycisk alarmowy. Zostaniemy zatem powiadomieni o upadku lub złym stanie zdrowia, dzięki czemu będziemy mogli szybko pospieszyć z pomocą.

Dzieci równie często potrzebują naszej opieki – zwłaszcza, jeśli rozstaliśmy się z drugim rodzicem. Coraz częściej słyszy się o porwaniach rodzicielskich. Lokalizator GPS ukryty w maskotce pomoże nam uchronić dziecko przed taką sytuacją. A także wieloma innymi, na przykład zagubienie się podczas wycieczki szkolnej.

Akcesoria namierzające przydadzą się również do ochrony mienia ruchomego przed kradzieżą. Jak widać, lokalizatory GPS mają wiele różnych zastosowań, łączy je jednak jedno: zwiększenie bezpieczeństwa naszego, naszej rodziny oraz firmy.

Od czego zacząć naukę języka angielskiego?
Matura dla dorosłych