Uniwersum Marvela to ogromny świat pełen wielu interesujących bohaterów. Nie każdy z nich jednak zasługuje na miano superbohatera. Wśród postaci walczących ze złem znaleźć możemy wyjątkowo specyficzne charaktery takie jak Deadpool. Ten antybohater nie tylko bawi, ale i fascynuje złożonością swojej osobowości. Zdecydowanie warto go znać, chociażby ze względu na dwa świetnie filmowe adapracje komiksów z udziałem Deadpoola w roli głównej.

Historia Deadpoola

Ten antybohater od początku nie miał łatwo, tym bardziej ciężko się dziwić, że stał się ‘’anty’’. Trudne dzieciństwo to tylko początek problemów, jakie napotkał w życiu Wade Wilson. Gdy dorósł i pozornie się ustatkował, szybko stracił ukochaną kobietę. Zginęła ona w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Ich drogi bowiem zbiegły się z płatnym najemcą T-Rayem. Deadpool po stracie swojej żony postanowił wkroczyć na ścieżkę kariery, którą podążał oprawca jego żony. Tylko w ten sposób mógł odpłacić się mu za to, że odebrał on życie jego ukochanej. Wtedy jeszcze Wade był zwykłym człowiekiem. Swoje nadprzyrodzone moce osiągnął niedługo po tym tragicznym wydarzeniu.

Jak powstał Deadpool?

Po pewnym czasie do Wade’a znów uśmiechnęło się szczęście. Poznał kobietę – Vanessę, prostytutkę, w której szybko się zakochał. Tworzyli oni idealną, zgraną i dobrze dobraną parę. Łączyła ich także przyjaźń. Przygoda z nadprzyrodzonymi mocami, które czynią z ludzi superbohaterów, rozpoczęła się od fatalnej diagnozy u Wilsona. Mianowicie zachorował na raka. W desperacji i załamaniu Wade zgadza się na przyjęcie propozycji od tajemniczego człowieka, by poddać się innowacyjnej metodzie leczenia. Nie chcąc swoim stanem niszczyć życia swojej ukochanej i skazywać ją na cierpienie, postanowił przyjąć propozycję innowacyjnej metody leczenia. Trafił on dokładnie w to samo miejsce, w którym wcześniej przebywał Wolverine – do laboratorium w Kanadzie, gdzie bierze on udział w wojskowym projekcie o nazwie Weapon X. To w jego wyniku zyskuje nadprzyrodzone zdolności, którymi również cechuje się Wolverine. Deadpool pokonuje nie tylko raka, ale i samą śmierć.

Deadpool staje się antybohaterem

Niestety, ale na eksperymencie Weapon X nie skończyły się cierpienia Wade’a. Mimo że komiksy Marvela nie należą do najbrutalniejszych, to w tym przypadku co poniektórzy fani mogli się zdziwić. W ramach przeprowadzanego eksperymentu nasz główny bohater był torturowany i wcale się nad nim nie litowano. Liczyło się tylko to, aby uruchomione zostały jego nadprzyrodzone reakcje obronne. Szybko się tak stało. Nie mniej, nie pozostało to bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym głównego bohatera, który właśnie takim sposobem stał się Deadpool’em.

Uniwersum Marvela w innej odsłonie

Wade sprawił, że spojrzeliśmy na znane nam już uniwersum superbohaterskie od nieco innej strony. Nie chodzi tylko o liczne brutalne sceny i coraz to oryginalniejsze pomysły na zabijanie odradzającego się Deadpoola. Nasz antybohater był również o tyle wyjątkowy, że komunikował się ze swoimi czytelnikami. Łamał więc tzw. czwartą ścianę. Zabieg ten zastosowano nie tylko w komiksach Marvela, ale i w powstałych dwóch filmach, w których nieśmiertelny Wade grał główną rolę. Ponadto, jego nadprzyrodzone zdolności nie były wcale tak normalne, nawet jak na świat superbohaterów. Oprócz nieustannego spotykania się ze śmiercią Wade potrafił także się teleportować! Taka umiejętność nie była szczególnie powszechna, również wśród mutantów. Taka sytuacja 🙂

Dlaczego warto czytać komiksy Marvela?

Niepowtarzalne charaktery i historie bohaterów komiksów Marvela działają na wyobraźnię każdego z nas. W głębi duszy z niektórymi przeżyciami bohaterów tych komiksów możemy identyfikować się i przeżywać ich trudności razem z nimi. Komiksy Marvela to surowe wersje życia, w niebanalnych, często przekoloryzowanych postaciach i sytuacjach.

Więcej o bohaterach oraz wiele komiksów Marvela znajdziesz na stronie atomcomics.pl

3 sukienki, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie?
Jak przetrwać naukę zdalną?