Dla niektórych panów konieczność założenia pierwszy raz w życiu okularów to niemałe wyzwanie i stres. Utarło się wiele często nieprawdziwych przekonań, które rzutują na to jak odbieramy siebie samych w okularach. Oczywiście okulary nie dodają inteligencji, choć w większości sprawiają, że wyglądamy poważniej. Inną sprawą jest to, że większość ludzi odczuwa po prostu stres przed tak radykalną zmianą swojego wizerunku. Okulary korekcyjne męskie mogą być jednak elementem naszego stylu, który szybko pokochamy. Pod warunkiem, że zostaną one poprawnie dobrane.

Wykonaj niezbędne badania

Pomijając sytuację, w której decydujemy się na noszenie szkieł zerówek dla zmiany swojego image, powinniśmy przede wszystkim dokonać profesjonalnej konsultacji medycznej. Zwykle w trakcie wizyty u okulisty zostanie wykonana cała seria badań wzroku, która ma na celu w jednoznaczny i obiektywny sposób stwierdzić jakie jest nasilenie naszej wady oraz wykluczyć ewentualne inne choroby oczu, z którymi również możemy mieć do czynienia. Pełen zestaw danych pozwoli na dobranie odpowiednich szkieł dla naszych oczu, dzięki którym jakość widzenia zmieni się momentalnie na lepsze.

Nie musisz wybierać między elegancją, a zdrowiem

Okulary składają się z oprawek i soczewek. Te pierwsze przede wszystkim mają dobrze leżeć, być solidne i stylowe, drugie z kolei pełnią najważniejsze zadanie od strony medycznej – pozwalają nam widzieć lepiej i korygować wszystkie nasze wady wzroku, nie pozwalając na ich dalsze pogłębianie się.

Postaw na technologię

W ofertach większości producentów okularów znajdziemy tak nowoczesne rozwiązania jak szkła progresywne, również tworzone pod konkretne zamówienie, personalizowane wedle potrzeb pacjenta. Wiele popularnych soczewek to także możliwości antyrefleksyjne i zaawansowane filtry chroniące oczy. Podobnie sprawa ma się w przypadku oprawek okularowych. Tu również wybieramy spośród całej gamy materiałów – znajdziemy zarówno oprawki metalowe, plastikowe oraz wykonane z unikatowych materiałów odpornych na wiele czynników.

Kostki Rubika kiedyś i dziś
Bezpieczne hasło w sieci - co musisz wiedzieć?