Seriale obyczajowe to świetna propozycja na wieczór dla osób, które chcą się zrelaksować, oddać refleksji lub po prostu świetnie bawić. Na platformie HBO GO można znaleźć szeroki wybór obyczajowych produkcji, które spodobają się nie tylko kobietom.

„Targowisko próżności” – znana opowieść w nowej wersji

Młoda Becky Sharp to córka francuskiej baletnicy i malarza, która właśnie ukończyła szkołę. Becky wyjeżdża do domu swojej najlepszej przyjaciółki, pochodzącej z dobrej i zamożnej rodziny, Amelie Sedley. Po przyjeździe do domu Amelie okazuje się, że na miejscu jest też jej brat, który właśnie wrócił z Indii. Największym marzeniem Becky jest rozkochanie w sobie bogatego dżentelmena, a także zdobycie odpowiedniej pozycji i majątku. Serial przedstawia słynną i klasyczną historię w nowej wersji, wskazując na to, jak niewiele zmienił się świat przez 200 lat. Moralne i etyczne problemy, kwestie majątku, zdrady i oszustwa wciąż są nam znane i współcześnie. Produkcja przedstawia zgrabnie opowiedzianą historię z morałem, a dodatkowo przyciąga wspaniałymi kostiumami i wystrojem wnętrz. Serial można zobaczyć na https://hbogo.pl/seriale.

„Małe kobietki” – serial wielowątkowy

Obecnie trwa moda na obyczajowe miniseriale, które w całości można obejrzeć w kilka godzin. Ciekawą propozycją miniserialu są „Małe kobietki”, trzyodcinkowa produkcja oparta na 2 powieściach Louisy May Alcott: „Małe kobietki” i „Dobre żony”. Serial opowiada historię czterech sióstr, ich mamy oraz najlepszego przyjaciela. Całość została stworzona w taki sposób, aby bawić, uczyć i skłaniać do refleksji. Zdecydowaną zaletą serialu jest przedstawienie zmian w zachowaniu i charakterze czterech sióstr na przestrzeni lat.

„Wiktoria” – historia młodej królowej

„Wiktoria” to serial, który opowiada o pierwszych latach rządów królowej Anglii Wiktorii. Młoda dziewczyna wstąpiła na tron, mając 18 lat, a niedługo później poślubiła księcia Alberta i urodziła kilkoro dzieci. Wiktoria szybko musiała nauczyć się, jak być dobrą władczynią, żoną i matką, a także jak pogodzić potrzeby swoich poddanych, doradców oraz męża. Serial to wspaniale zrealizowana produkcja, która wciąga od pierwszego odcinka. W każdym sezonie pojawiają się inne postacie i opisywane są różne wątki. Do najważniejszych atutów serialu można zaliczyć doskonałe kreacje aktorskie, wyjątkową scenerię, piękne kostiumy i świetnie poprowadzone wątki (zarówno główny, jak i poboczne). Serial powinny obejrzeć te osoby, które nie tylko są zainteresowane losami brytyjskiej królowej i historią, lecz także sprawami obyczajowymi i kulturowymi tamtych czasów. Produkcja pokazuje świeże spojrzenie na królową Wiktorię oraz jej męża Alberta.

Gdzie Polacy mogą wyjechać na wakacje 2020?
Jak urządzić miejsce do nauki dla studenta?