Nauka języków obcych jest bardzo ważnym elementem nie tylko ze względu na rozwój osobisty, ale także na rozwój kariery zawodowej. W wielu firmach oraz na wielu stanowiskach znajomość języka angielskiego nie jest wystarczająca. Jeżeli chcesz rozwinąć swoją ścieżkę kariery oraz zadbać o wysokość zarobków dobrze jest skupić się na nauce nowego języka. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się temu, jak znajomość języka francuskiego może wpłynąć na Twoje życie zawodowe oraz prywatne.

Dlaczego warto zainwestować w naukę drugiego języka obcego?

Znajomość drugiego języka obcego może być bardzo cenną umiejętnością na rynku pracy. W wielu firmach biegła znajomość angielskiego nie jest już wystarczającym atutem, który pomoże nam wyróżnić się na tle innych pracowników. Jak powszechnie wiadomo, jego znajomość jest warunkiem koniecznym do podjęcia pracy na przykład w wielu korporacjach. Tutaj często pojawia się pytanie, którego języka obcego warto się jeszcze nauczyć? Czy tym językiem może być właśnie francuski?

Francuski jest językiem międzynarodowym

Francuski tak jak i angielski jest językiem, którym posługuje się wielu ludzi na całym świecie. To 9 najczęściej używany język. Powszechnie można się nim posługiwać nie tylko we Francji, ale także w Belgii, Szwajcarii, Maroku, Kanadzie, Tunezji oraz w krajach Afryki Środkowej. Warto wiedzieć, że francuski jest językiem urzędowym aż w 32 krajach.

Znajomość języka francuskiego może być dużym atutem przede wszystkim wtedy, gdy zamieszkujemy właśnie w Europie. W Unii Europejskiej francuski jest jednym z 3 oficjalnych języków urzędowych. Francuski to również oficjalny język w takich organizacjach jak ONZ, UNESCO, NATO oraz Czerwony Krzyż. Również siedziby wielu międzynarodowych organizacji znajdują się we francuskojęzycznych miastach takich jak np. Bruksela czy Luksemburg. Jeżeli chcesz zatem znaleźć pracę w podobnych organizacjach, znajomość języka francuskiego jest warunkiem koniecznym.

Gdzie jeszcze znajdziesz prace ze znajomością francuskiego?

Znajomość francuskiego oczywiście przyda się również w innych miejscach niż powyżej opisane organizacje. Pracując w Polsce, warto zrobić sobie certyfikat, który będzie poświadczał umiejętność posługiwania się francuskim na pewnym określonym poziomie. W naszym kraju w prawie każdej firmie outsourcingowej  są potrzebne osoby, które potrafią komunikować się po francusku.

Co więcej, rynek francuski stanowi również jeden z głównych rynków eksportowych dla Polski. Nasz kraj  natomiast stanowi 5. co do wielkości rynek importowy dla Francji, co tylko jeszcze mocniej zacieśnia polsko-francuskie stosunki gospodarcze.

Jeżeli marzysz o pracy za granicą, znajomość francuskiego prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę. Wiele wielkich firm nie tylko ma swoje siedziby we Francji, ale również poszukuje francuskojęzycznych pracowników. Jeżeli zależy Ci na skutecznej nauce języka, warto wybrać kursy francuskiego online w ProfiLingua.

Znajomość języka francuskiego może przydać się nie tylko w pracy! Znając francuski, o wiele łatwiej się podróżuje nie tylko po Francji, ale również wielu innych krajach. We Francji znajduje się wiele pięknych, historycznych miast takich jak Paryż, Lyon czy Strasbourg. To również do Francji przybywa co roku rzesza turystów, aby zimą pojeździć na nartach w Alpach, a latem wygrzać się na plażach Lazurowego Wybrzeża. Jeżeli myślisz o nauce języka francuskiego, wybierz renomowaną szkołę języków obcych. ProfiLingua to miejsce, gdzie zainwestowany czas oraz pieniądze na naukę na pewno nie pójdą na marne!

źródło zdjęcia: freepik.com 

Co to jest synonim i jak można go wykorzystać?
Jak nauczyć się rysować - praktyczny poradnik