Rozpoczynasz studia w innym mieście niż Twoje rodzinne lub przenosisz się na uczelnię za granicę? Zastanawiasz się nad przeprowadzką do akademika, ale obawiasz się, że to nie miejsce dla Ciebie? Poznaj zatem prywatne akademiki Basecamp. Zamieszkaj w komfortowych warunkach, płacąc mniej niż za wynajem mieszkania.

Wspólne mieszkanie – bo studenckie życie najlepiej spędzać w towarzystwie

W powszechnej opinii wielu dorosłych Polaków, czas studiów to najpiękniejszy okres w życiu. Podejmujesz już własne decyzje, jesteś niezależny, a rodzice nie wtrącają się już do Twoich spraw. Możesz wreszcie zmienić miejsce zamieszkania i wybrać studia z daleka od rodzinnej miejscowości. Udać się na zagraniczną uczelnię lub zamieszkać w jednym ze studenckich miast Polski.

Aby jak najlepiej wykorzystać czas na studiach do nawiązywania nowych znajomości, najlepiej zamieszkać ze współlokatorem. Wynająć mieszkanie z innymi studentami, dzielić pokój z koleżanką lub kolegą lub zamieszkać w akademiku. Uczelniane akademiki może nie kojarzą się najlepiej. Pokoje, najczęściej 4-5-osobowe przypominają kwaterę na koloniach, a wystrój wnętrza pozostawia wiele do życzenia. Przestrzeń dzielisz z kilkoma osobami, których nie znasz. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz i czy akurat odnajdziesz się wśród tych studentów.

Mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu z 2-3 znajomymi osobami może być pewnym rozwiązaniem. Tylko jak przekonać swoich kolegów lub swoje koleżanki z liceum, żeby wybrali uczelnię w tym samym mieście co Ty? Jeśli już dzięki zbiegowi okoliczności znajdzie się jakiś chętny, gdzie wynajmiesz mieszkanie? Lokale w centrum większych miast studenckich, takich jak np. Warszawa, Kraków, czy Wrocław należą do bardzo drogich. I nawet w dzielnicach oddalonych od uniwersytetu czy politechniki, koszt najmu małego mieszkania zaczyna się od 1500 zł (bez opłat). Jak na studencki budżet, to całkiem sporo.

Myślisz o wynajęciu pokoju w mieszkaniu z właścicielem? Choć ta opcja wydaje się dość korzystna cenowo, ryzykujesz ograniczeniem wolności. Mieszkanie z właścicielem zawsze wiąże się z koniecznością dostosowania się do jego zasad. Nawet jeśli osoba wynajmująca Ci pokój jest w podobnym wieku co Ty. Lepiej w takim przypadku poszukać niezależnego lokum z kimś znajomym. Wtedy wspólnie ustalicie reguły i nikt nie będzie musiał podporządkować się drugiej osobie. Nie po to przecież wyprowadzasz się z domu, żeby znowu się komuś tłumaczyć.

Prywatne akademiki – Łódź i Basecamp

Przeprowadzka do innego miasta nigdy nie jest łatwa. W nowym miejscu nie znasz ani ludzi, ani otoczenia. Jeśli szukasz mieszkania na wynajem, robisz to kompletnie na oślep. Być może nawet nie wiesz, w jakiej dzielnicy jest Twoja uczelnia (gdzie dokładnie będzie Twój wydział), a gdzie znajduje się lokum, które planujesz nająć. Dlatego przenosząc się do nowego miejsca, warto skorzystać z oferty akademików i wybrać prywatny akademik. Łódź jako jeden z ważniejszych ośrodków uczelnianych w Polsce przygotował dla studentów akademik Basecamp. Ten niecodzienny studencki kompleks powstał w dawnej Łódzkiej Drukarni. Manufaktura książek przekształciła się w nowoczesną przestrzeń dostosowaną do potrzeb wymagających studentów. Akademik kojarzy Ci się z mało estetycznymi i zaniedbanymi pokojami? Basecamp w Łodzi zaoferuje Ci zupełnie coś odmiennego. Obiekt przypomina swoim wyglądem dobry hotel niż stary i wysłużony uczelniany akademik. Budynek znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Łódzkiego, więc na uczelnię masz zaledwie kilka kroków. Niestraszne będą Ci więc „okienka”, bo zawsze możesz wrócić do swojego przytulnego pokoju bez tracenia na to mnóstwa czasu.

Akademik Basecamp w Łodzi – co warto o nim wiedzieć?

Prywatne akademiki to nowy trend i pomysł na zapewnienie studentom komfortowych warunków mieszkaniowych w przystępnych cenach. Jako przyjezdny z innego miasta czy kraju nie jesteś skazany już tylko na uczelniany akademik lub wynajem pokoju we współdzielonym mieszkaniu. Możesz zamieszkać w akademiku, cieszyć się obecnością innych studentów i mieć z nimi stały kontakt, a jednocześnie mieć godne warunki zakwaterowania potrzebne do efektywnej nauki i dobrego samopoczucia.

Wyobraź sobie, że przenosisz się ze swojego rodzinnego domu do obcego miasta. Nie znasz w nim nikogo. Wnioskujesz o przyjęcie do uczelnianego akademika, bo wiesz, że na wynajęcie mieszkania nie będzie Cię stać. Trafiasz do pokoju z przypadkowymi ludźmi, korzystasz z łazienki na korytarzu i wciąż czujesz się jak na przedłużonych koloniach lub obozie.

Ale można inaczej. Prywatny akademik Basecamp to propozycja właśnie dla Ciebie. Możesz zdecydować, czy chcesz zamieszkać samodzielnie, czy może zarezerwować pokój ze swoją drugą połówką lub znajomym/znajomą.

Koszt wynajmu podstawowego studenckiego apartamentu w Basecamp to 1200 zł. W tej cenie masz do dyspozycji aż 22 m2, własną łazienkę oraz kuchnię. Bez dodatkowych opłat korzystasz z bezprzewodowego internetu i wszystkich udogodnień w obiekcie. Miesięczna opłata obejmuje już wszystko. Nie przejmujesz się więc dodatkowymi kosztami wody, ogrzewania czy opłatami za media. Nie podpisujesz umowy z dostawcą internetu i nie płacisz kaucji. W Basecamp wszystko wliczone jest w cenę.

Oprócz pokoju urządzonego w nowoczesnym stylu, w akademiku czekają na Ciebie pokoje cichej nauki (gdybyś np. chciał/a pouczyć się w ciszy i spokoju, ale w towarzystwie innych osób), siłownia i przestrzeń wspólna w budynku i na zewnątrz. W obiekcie znajduje się pralnia, parking podziemny i sklep. Wkrótce akademik Łódź otworzy też restaurację i klub. W Basecamp możesz wypożyczyć też rower i szybko dotrzeć nim na uczelnię lub załatwić sprawę na mieście.

Jeszcze się wahasz, czy łódzki prywatny akademik to dla Ciebie wygodne rozwiązanie? Jeśli przeszkodą jest opłata, spraw, żeby stała się niższa. Zarezerwuj pokój dla dwojga i wynajmij go ze swoim partnerem/swoją partnerką, znajomym lub koleżanką. Apartamenty dla 2 osób podzielono na dwie części – tę na dole i na antresoli. Z przestrzeni może swobodnie korzystać para osób bez wchodzenia sobie w drogę. A jeśli któreś z Was poczuje, że mu za ciasno, skorzysta z chwili dla siebie w przestrzeni wspólnej lub posiedzi w ciszy w pokoju nauki.

Takiego komfortu, jaki oferują prywatne akademiki nie znajdziesz w żadnym uczelnianym obiekcie. Choć opłaty będą tam niższe, warunki mieszkaniowe nigdy nie dorównają tym oferowanym w Basecamp w Łodzi.

Łódź – dlaczego warto tu studiować?

Łódź należy do jednych z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu 6 państwowych uczelni wyższych oraz 22 uczelnie prywatne. Do Łodzi przyjeżdża się na studia, żeby kształcić się na tzw. łódzkiej filmówce, czyli studiować w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej. Telewizyjnej i Teatralnej. Absolwentami tej uczelni zostało wielu wybitnych polskich reżyserów, w tym np. Andrzej Wajda. Łódź znana jest również z Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Łódzkiego oraz wysoko notowanej w rankingach Politechniki Łódzkiej.

W Łodzi dzieje się dużo i to m.in. dlatego miasto jest atrakcyjnym kierunkiem dla studentów. Nie brakuje tu wydarzeń kulturalnych, ciekawych koncertów i festiwali. Co roku miasto przygotowuje dedykowane dla studentów juwenalia. W Łodzi odbywa się też fascynujący festiwal światła – Light Move Festival. Po zajęciach można odwiedzić jeden z największych w Polsce i Europie kompleksów handlowo-rozrywkowych – Manufakturę. Znajdują się tu nie tylko sklepy, kawiarnie czy kino. W wybrane dni odbywają się tu również koncerty i zawody sportowe. W Manufakturze można spędzić czas ze znajomymi, bawiąc się w kręgielni czy przejść się do klubu sportowego.

Miasto cały czas się zmienia i powstaje w nim wiele zielonych obszarów. Znajduje się tu jeden z największych w Europie lasów miejskich – las łagiewnicki. W Łodzi nie brakuje miejsc do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Planujesz przeprowadzkę do Łodzi? Już teraz zarezerwuj sobie miejsce w akademiku Basecamp. Dzięki temu po przyjeździe do nowego miasta od razu zabierzesz się za to co najważniejsze – za studiowanie i nawiązywanie nowych znajomości, a nie za szukanie mieszkania.

Jak robić notatki?
Jak być w formie w okresie jesienno–zimowym?