Każdy lubi otrzymywać prezenty. Sporo radości daje również ich wręczanie. Pozwala to pokazać drugiej osobie, jak bardzo jest ona ważna. Liczy się oczywiście pamięć, znalezienie idealnego upominku, ale też właściwe opakowanie. To po nim bowiem można już na pierwszy rzut oka poznać intencje i zaangażowanie obdarowującego.

Jak dobrać idealne opakowanie? Kilka sprawdzonych porad zamieszczamy poniżej. Jeśli zatem potrzebujecie przygotować prezent na różne okazje, zapraszamy do lektury.

Idealne opakowanie na prezent, czyli jakie?

Prezenty bywają różne, podobnie jak opakowania na nie. Nie da się znaleźć jednego, idealnego sposobu zapakowania, które sprawdzi się w przypadku wszelkich przedmiotów. Gdy trzeba zatem znaleźć odpowiednie opakowanie, warto poświęcić nieco czasu i wziąć pod uwagę niżej przedstawione wskazówki.

Różne funkcje opakowania

Opakowania na prezent spełniają mocno zróżnicowane role. W głównej mierze stanowią oczywiście element ozdobny, który przykuwa wzrok osoby obdarowywanej. Wielu ludzi podczas pakowania upominków skupia się zatem na samych walorach dekoracyjnych pudełek, papierów i folii.

To jednak zdecydowanie nie wszystko. Opakowania prezentowe potrafią również zabezpieczać zawartość w trakcie transportu samochodowego lub przenoszenia przedmiotów. Służą do tego pudełka, torebki i rozmaite dekoracyjne wypełniacze. Dzięki nim każdy prezent, nawet najbardziej delikatna, porcelanowa filiżanka zawsze dotrze na miejsce w optymalnej kondycji.

Dobre opakowanie równocześnie zatem ozdabia i chroni przed uszkodzeniami lub przypadkowym zabrudzeniem.

Opakowania na różne okazje

Każde opakowanie na prezent powinno być dopasowane do konkretnej okazji. Zupełnie inaczej pakuje się przecież upominki ślubne niż podarunki z okazji pierwszych urodzin ukochanego wnuczka.

Różne sytuacje wymagają zastosowania nieco innych materiałów pakowych. Obecnie szeroki wybór tego typu produktów można znaleźć w sklepach stacjonarnych lub internetowych. W wielu przypadkach udaje się nawet zamówić opakowania ze spersonalizowanymi nadrukami, co sprawia, że pakowanie prezentów nabiera dodatkowego, osobistego charakteru.

Indywidualne zainteresowania obdarowywanego

Skoro piszemy o personalizacji, nie sposób nie wspomnieć o niezmiernie ważnej kwestii. Zamawianie indywidualnych napisów lub elementów graficznych na opakowaniach na prezenty przydaje się również wtedy, gdy chcemy sprawić szczególną przyjemność osobie, dla której dany prezent jest przeznaczony.

Niektórzy uwielbiają przyrodę, inni kochają koty lub chcą spędzać każdą wolną chwilę na przyjemnej lekturze. Skoro znamy upodobania odbiorcy prezentu, warto tego typu akcenty wykorzystać również w opakowaniach na prezent. Na pewno sprawi to drugiej osobie olbrzymią przyjemność.

Akcesoria ozdobne do pakowania prezentów

W sklepach można znaleźć nie tylko trwałe i przyjemne dla oka materiały do pakowania, ale także szereg akcesoriów ozdobnych do wykorzystania przy dekorowaniu prezentów. Mogą to być wstążki, kokardy lub naklejki okolicznościowe.

Dzięki nim zwiększa się dekoracyjność opakowania oraz jeszcze lepiej dopasowuje je do konkretnej okazji.

Myślenie nieszablonowe – nie tylko standardowe materiały opakowaniowe

Prezenty można schować do torebki, pudełka lub koperty. Niekiedy warto zawinąć je w folię, która nie tylko chroni przed zabrudzeniem, ale też uwypukla walory dekoracyjne podarunku.

Coraz więcej osób podczas pakowania prezentów sięga dodatkowo po nietypowe ozdoby. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia i zdolności manualne.

Ciekawym pomysłem na ozdobę są na przykład wielobarwne, jesienne liście lub gałązki drzew iglastych z niewielkimi szyszkami. Niektórzy decydują się na wykorzystanie przypraw kuchennych. Szczególnie chętnie sięga się po laski wanilii lub gwiazdki anyżku, które mocuje się na kleju do pudełka lub przywiązuje wstążką do torebki.

Opcji jest wiele, a dzięki nietypowym rozwiązaniom pakowanie prezentów staje się świetną zabawą dla dużych i małych obdarowujących.

Pakowanie prezentu – sposób na wielki efekt

Staranne i estetyczne zapakowanie prezentu zwiększa jego wartość i pokazuje, jak bardzo zależy dającemu na sprawieniu radości drugiej osobie. Opakowanie przygotowane z troską, spersonalizowane lub wykonane własnoręcznie potrafi przynieść równie wiele uśmiechu, co sam upominek w jego wnętrzu.

Warto zatem nieco się do tego przyłożyć i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

***

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o różnych materiałach do pakowania? Na stronie e-Hurtownia-Opakowan.pl znajdziesz szereg wskazówek i praktycznych rozwiązań do wykorzystania.

Łóżko młodzieżowe - jak wybrać praktyczne i nie wyjść na boomera?
Masz status studenta? Gigabajty za free czekają na Ciebie w Orange Flex