Codziennie czeka na nas wiele wyzwań. Przygotowanie do matury, wybór studiów, czy też praca tym zaprzątamy sobie głowę. Ciągłe wybory, wyrzeczenia, nauka i ciężka praca.

Jak w tym morderczym wyścigu o zapewnienie sobie przyszłości przetrwać? Jak nie wpaść w depresję i zwątpienie? Jak dobrze wybrać… Gdzie pójść na studia? Czy naprawdę tak wiele pytań zadajesz sobie codziennie?

1.  Wypisz sobie na kartce po kolei swoje pragnienia, marzenia i cele- to co chcesz osiągnąć. Potem poukładaj je zgodnie z Twoją hierarchią wartości. Zdarza się, że dopiero po takiej analizie uświadamiamy sobie, to co jest dla nas najlepsze.

2.  Zrób coś dla siebie! Weź kąpiel, idź na zakupy, upiecz ciasto. Zrób to na co masz ochotę, co sprawia Ci przyjemność. Od razu wróci Ci humor. Poczujesz siłę by walczyć ze swoimi problemami. Trzeba pamiętać o tym , że każdy człowiek potrzebuje chwili wytchnienia!!! Aby coś osiągnąć trzeba być wyspanym i wypoczętym. Pamiętaj o tym przed klasówką, maturą czy rozmową klasyfikacyjną!

3.  Zorganizuj sobie czas! Napisz sobie w kalendarzu najważniejsze rzeczy, aby o nich nie zapomnieć! Wtedy tylko zerkniesz do terminarza i wiesz kiedy i na co masz czas. To bardzo ważne w szaleńczym tempie życia młodych ludzi.

4.  Bądź aktywny! Uprawiaj sport! Chodź na basen, na fitness! Znajdziesz na to czas, gdy zastosujesz się do punktu nr 3. Zdrowie fizyczne jest bardzo ważne dla naszego samopoczucia, sylwetki. Wyładujesz się porządnie biegając, pływając czy grając w siatkówkę. Nie będzie już czasu na stres.

5.  Gdy masz marzenia, pragnienia, ambicje- bo tak naprawdę każdy je ma!!! Odrobinę samozaparcia i determinacji i na pewno uda Ci się osiągnąć to co chcesz! Pamiętaj tylko- trzeba naprawdę chcieć wtedy najskrytsze marzenia się spełnią!

Przygotowała
Dominika Łabacz

Spóźnione na czas
Kto jeszcze chce dostać stypendium?