Obecnie coraz więcej kobiet zwraca uwagę na skład używanych przez siebie kosmetyków. Coraz większą popularność zyskują kosmetyki naturalne. Wśród nich znajdują się naturalne produkty do mycia ciała.

Najpopularniejszym produktem do mycia i do pielęgnacji ciała jest mydło. Znajdziemy je w każdej łazience. Niestety zdecydowana większość mydeł dostępnych na rynku to nie prawdziwe mydła, a kostki myjące.

Takie kostki zawierają tylko 10% mydła naturalnego, a reszta to dodatki chemiczne (silikony, parafina, barwniki, substancje zapachowe, środki spieniające). Zdecydowanie lepiej sięgnąć po mydła naturalne ze sklepu hagi.com.pl.

Spis Treści

Zawierają tylko naturalne składniki

Mydło naturalne zawsze ma formę kostki. Produkowane jest wyłącznie na bazie naturalnych produktów. Nie zawiera żadnych sztucznych składników – aromatów i barwników.

Mydła naturalne dosyć długo dojrzewają, a to sprawia, że są bardzo dobrym kosmetykiem do codziennego użytku. Dzięki temu, że mają prosty skład i nie zawierają sztucznych dodatków, mogą być stosowane do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Idealnie nadają się do mycia i pielęgnacji skóry dzieci.

Skutecznie oczyszczają i doskonale pielęgnują skórę

Choć powszechnie panuje przekonanie, że mydło nadmiernie wysusza skórę, to trzeba wiedzieć, że dotyczy to tylko produktów niskiej jakości. Mydła naturalne nie powodują wysuszenia skóry i doskonale pielęgnują skórę.

Skutecznie oczyszczają skórę, stymulują wydzielanie serum, łagodzą podrażnienia, poprawiają wygląd skóry. Zawarte w mydłach naturalnych wyciągi roślinne, witaminy i minerały bardzo dobrze nawilżają skórę. Mydła naturalne posiadają właściwości regenerujące, kojące, odświeżające. Posiadają też właściwości lecznicze. Można je stosować do mycia całego ciała, twarzy, a nawet włosów.

Są wydajne i praktyczne

Dużą zaletą mydeł naturalnych jest ich wydajność. Kostka mydła nawet przy bardzo częstym stosowaniu wystarcza na długi czas. Wprawdzie cena mydeł naturalnych jest wyższa niż cena zwykłych mydeł, ale opłaca się je kupować. Mydło naturalne jest bardzo praktyczne, zajmuje niewiele miejsca, dlatego wszędzie można je ze sobą zabrać – do pracy czy w podróż.

Są przyjazne środowisku

Naturalny skład produktów sprawia, że nie szkodzimy środowisku, nie wysyłamy do niego szkodliwych substancji. Wybierając mydła i inne kosmetyki naturalne wspieramy ekologię i ochronę środowiska naturalnego.

Jak przygotować andrzejki? Pomysły na świetną zabawę
Gry planszowe to świetny prezent dla par! Sprawdź, dlaczego!