Za oknem mroźna pogoda, a Tobie marzy się rejs po adriatyckich wodach? Już możesz zacząć planowanie wczasów, bo dzięki temu sporo oszczędzisz i łatwiej zorganizujesz wakacje swoich marzeń. Początek roku to doskonały moment na rezerwowanie rejsów w Chorwacji. Nie wierzysz? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego o urlopie na wodzie warto pomyśleć z wyprzedzeniem.

Chorwacja – rejsy morskie w sezonie i poza nim

Chorwackie wybrzeże kusi turystów przez większą część roku. Idealne warunki do żeglowania panują tam właściwie już od końca kwietnia nawet do października. Wtedy pogoda zwykle sprzyja rekreacyjnemu pływaniu i trudno się rozczarować. Warto jednak dobrze przemyśleć, w jakim terminie chcemy zorganizować morskie wakacje. Nie tylko pogoda ma znaczenie. Wystarczy pobieżne zapoznanie się cennikami różnych firm, żeby zauważyć, że ceny w sezonie (szczególnie w lipcu i w sierpniu) mogą być wyższe nawet o 50%. Jeśli interesują nas tanie rejsy w Chorwacji, zdecydowanie warto przemyśleć wypłynięcie poza sezonem. Rejs późną wiosną i wczesną jesienią ma jeszcze tę zaletę, że pozwala uniknąć tłoku w marinach i największego napływu turystów.

Sposób na tanie rejsy w Chorwacji – oferty first minute

Termin rejsu to jedna kwestia, która znacząco wpływa na cenę, kolejną jest termin dokonania rezerwacji. Okazuje się, że początek roku to dobry moment na przejrzenie ofert firm oferujących rejsy morskie w Chorwacji. Zabookowanie jachtu z wyprzedzeniem może w niektórych przypadkach pozwolić oszczędzić nawet 35%. To naprawdę znacząca różnica dla portfela. 

Kolejnym argumentem, który przemawia za dokonaniem rezerwacji ze znacznym wyprzedzeniem, jest dostępność jednostek. Wakacje na wodzie to coraz popularniejsza w Polsce opcja urlopowa. Rezerwacja rejsu w Chorwacji last minute oznacza ograniczony wybór zarówno terminów, jak i jednostek. Jeśli chcesz idealnie dobrać model jachtu do swoich wymagań i mieć pewność, że nikt nie sprzątnie ci go sprzed nosa w okresie Twojego urlopu, lepiej dokonaj rezerwacji na kilka miesięcy wcześniej. Wymarzony rejs w Chorwacji możesz zarezerwować na tej stronie: https://globtourist.com/rejsy-morskie/chorwacja/.

O czym należy pamiętać, rezerwując rejs w Chorwacji first minute?

Jak w przypadku każdej rezerwacji, w pierwszej kolejności trzeba określić termin wyjazdu, cel oraz liczbę osób, które wypłyną z nami na wakacje. Od tego będzie zależeć, która jednostka sprawdzi się najlepiej. Warto też wziąć pod uwagę, czy w rejs do Chorwacji popłyną dzieci – jeśli tak, trzeba też zadbać o ich przygotowanie i bezpieczeństwo. 

Jeśli planujesz wyruszyć na urlop z sześcioosobową załogą, możesz zdecydować się na jacht dwukabinowy. Zwykle tego typu modele oferują dwuosobowe kabiny i dwie koje w mesie. Szczegółowe wymogi określ w zależności od planu rejsu. Jeśli zamierzasz stołować się w knajpkach na kontynencie, nie musisz decydować się a jednostkę z dużym, luksusowo wyposażonym kambuzem. Jachty zwykle zdawane są  z podstawowym wyekwipowaniem: ręcznikami, pościelą, urządzeniami nawigacyjnymi i środkami ratunkowymi. Zawsze jednak warto dopytać o dokładne wyposażenie konkretnej jednostki. Elektryczne kabestany, roller żagli czy klimatyzacja nie muszą być standardem, ale z pewnością uprzyjemnią żeglugę. Rezerwując rejs w Chorwacji first minute, masz naprawdę duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór i personalizację jachtu.

Tematyczne obozy młodzieżowe: zobacz, na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy!
Wycieczki rowerowe. Jak aktywnie spędzać czas wolny?