Manicure hybrydowy to bez wątpienia hit ostatnich sezonów. Niezależnie od pory roku, możemy nosić na paznokciach całą gamę wzorów i kolorów, i to nawet do kilku tygodni! Nie bez powodu hybrydę pokochały kobiety na całym świecie. Co więcej, taki manicure możemy wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy wyposażyć się w zestaw dobrej jakości produktów, a proste wzory i wariacje nie wymagają nawet posiadania zdolności manualnych.

Kolejki do salonów kosmetycznych potrafią wystawić na próbę naszą cierpliwość, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce. Wykonanie hybrydy z pewnością nie należy do najprostszych zadań, zwłaszcza na początku, ale wystarczy nieco praktyki, by cieszyć się pięknymi paznokciami przez trzy do czterech tygodni. Odstraszać mogą także ceny takiej usługi u profesjonalistki. Wyposażenie domowego salonu to jednorazowy wydatek, a dobrej jakości produkty wcale nie muszą być drogie.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy? Baza, lakier i top do hybrydy to nierozłączne trio!
Top do hybryd

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy?

Podstawą wykonania manicure’u jest zestaw lakierów składający się z bazy, lakieru kolorowego oraz topu do hybryd. Ponadto niezbędna jest lampa LED, odtłuszczacz, polerka do paznokci oraz dobry pilnik. Przydadzą się także nożyczki do skórek i specjalne radełko, przy pomocy którego opracujemy skórki dookoła płytki, ale będziemy mogły także wykorzystać je do późniejszego zdejmowania lakieru. Z takim zestawem możemy przystąpić do pracy. Wszystkie produkty, od baz i topów do hybrydy po przybory do wykonywania wzorów na paznokciach, znajdziemy w sklepie Cosmetics Zone. Warto śledzić dział outlet i sezonowe promocje, bo właśnie tam można upolować najlepsze ceny.

Ile kosztuje baza i top do hybrydy?

Zarówno baza, jak i top do hybrydy są produktami niezbędnymi do wykonania manicure’u. Dostępne są również w wersjach bezbarwnych, ale także kolorystycznych i brokatowych, dlatego jeśli lubicie delikatny i elegancki wygląd paznokci, możecie pominąć etap środkowy, czyli nakładanie kolorowego lakieru. To rozwiązanie sprawdza się również wtedy, gdy macie mało czasu, bo w ten sposób łatwo zaoszczędzić kilka cennych minut. Ceny tych lakierów oscylują w okolicy 25-40 złotych, a zależy to od pojemności, na zakup której się zdecydujecie oraz składu produktu.

Warto ocenić, w jakim stanie jest płytka waszych paznokci i czego potrzebuje. Jeśli jest osłabiona, wybierzcie bazę proteinową lub budującą, dzięki której paznokcie będą twarde i dłużej utrzymają lakier. W zakresie topów do hybryd wybór dotyczy właściwie tylko wykończenia, jakie nadaje on całości. Klasycznie jest to produkt nadający połysk, ale jeśli szukacie czegoś oryginalnego, waszą uwagę powinien przykuć top matowy, który wyjątkowo dobrze wygląda w połączeniu z ciemnymi lakierami.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy? Baza, lakier i top do hybrydy to nierozłączne trio!
Stylizacja paznokci kocie oko

Co to jest top no wipe?

Lakiery hybrydowe posiadają warstwę dyspersyjną, która pojawia się po utwardzeniu światłem lampy LED. To swoisty klej spajający ze sobą kolejne warstwy manicure’u. Dyspersję topu, będącego ostatnim etapem malowania, należy zetrzeć specjalnym płynem odtłuszczającym. Tę czynność można pominąć, jeśli zdecydujemy się na top no wipe, czyli nieposiadający klejącej warstwy. Paznokcie pomalowane takim topem są gotowe do zadań specjalnych od razu po wyjęciu dłoni z lampy.

Mocny top do hybryd jest bardzo ważnym elementem całości hybrydy, bo to jego zadaniem jest zabezpieczenie manicure’u przed czynnikami zewnętrznymi. Warto poświęcić więcej uwagi precyzyjnemu nałożeniu topu, a zarysowania czy odpryski nie będą wam straszne przez długie tygodnie.

Rowery Romet - na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni model?
Wycieczki rowerowe. Jak aktywnie spędzać czas wolny?