Dlaczego słodycze z zagranicy, cieszą się tak dużą w popularnością, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie? Pytanie to zadają sobie zarówno sprzedawcy słodyczy, jak i ich amatorzy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy z nic wie, co tak naprawdę wpływa na ich niezwykłą wręcz popularność. Czy wpływ na to ma ich smak, a może coś jeszcze? Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, dlaczego warto kupować słodycze z Ameryki.

Niezwykły skład

Jednym z podstawowych powodów, dla którego warto kupować zagraniczne słodycze, zwłaszcza amerykańskie, jest ich niezwykły smak. Jest to spowodowane między innymi stosowaniem na szeroką skalę substancji słodzących niespotykanych w europejskich słodyczach. W stanach bardzo popularne jest również stosowanie w słodyczach masła orzechowego. Doskonale komponuje się ono bowiem między innymi z czekoladą. Między innymi z tego powodu masło orzechowe jest jednym z głównych składników słodyczy w Stanach Zjednoczonych. Popularne są również różnego rodzaju chrupkie dodatki, takie jak, chociażby ryż preparowany.

Innym bardzo często spotykanym składnikiem amerykańskich słodyczy jest karmel. Co prawda jest on spotykany również w polskich słodyczach, jednak ich mnogość, potrafi nie jednemu fanowi słodyczy przyprawić przysłowiowy zawrót głowy. Popularne jest tutaj także tak zwane łamanie smaków, czyli na przykład wspomniany wcześniej przez nas karmel, jest łączony na przykład z ostrym chili. W ten sposób powstaje niepowtarzalna wręcz kombinacja smakowa.

Po jakie słodycze szczególnie często sięgają Amerykanie w czasie spotkań towarzyskich?

Wszystko zależy w tej kwestii, o jakim spotkaniu mówimy. Jeżeli jest to na przykład wspólne oglądanie filmów, to bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych jest słodki popcorn. Jest to bardzo ciekawe połączenie prażonej kukurydzy, która jest chrupka, na przykład z karmelem, czy też czekoladą. Bardzo popularna jest wata cukrowa w kubkach w różnych wariantach smakowych. Jeżeli zaś chodzi o przyjęcia, to bardzo popularne są różnego rodzaju żelki, w różnych wariantach smakowych. Od owocowych misiów, po kwaskawe robaczki. Amerykanie uwielbiają także różnego rodzaju orzechy słodkich polewach. Między innymi dlatego tak bardzo wśród nich popularne są na przykład orzechy migdałowe w czekoladzie. Innym przykładem popularnych w Stanach Zjednoczonych słodyczy są rozpuszczalne, owocowe gumy do żucia. Cieszą się one dużą popularnością, między innymi z powodu dużego wyboru smaków.

Podsumowanie

Słodycze amerykańskie to niewątpliwie absolutny hit ostatnich lat. Jest to w dużej mierze spowodowane ich mnogością wariantów oraz składników użytych do ich produkcji. Między innymi z tego powodu są one tak bardzo cenione przez amatorów słodyczy. Warto przy tym podkreślić, że ich cena wcale nie odbiega od ich europejskich odpowiedników. A wręcz bardzo często jest ona niższa. Jeżeli więc szukacie ciekawych smaków, to warto sięgnąć po słodycze pochodzące z USA.

Sklep ze słodyczami z USA to Crunchy Snack – sprawdź ich bogatą ofertę!

Jak zrobić herbatę Bubble Tea samodzielnie?
Quebonafide: ROMANTIC PSYCHO Japan Edition – album niezrozumiany?