Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej telewizji na rzecz telewizji na urządzenia mobilne. Co wyróżnia tego typu rozwiązanie i na ofertę jakich firm warto zwrócić uwagę?

Telewizja na urządzenia mobilne – co to takiego?

Telewizja mobilna stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie, udostępniane przez operatorów telefonii komórkowej. To system transmisji cyfrowego sygnału telewizyjnego przeznaczony dla takich urządzeń jak smartfony, tablety czy laptopy. W tym przypadku do oglądania kanałów telewizji cyfrowej nie jest więc wcale potrzebny telewizor. Użytkownik może cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Do odbioru telewizji służy technologia DVB-T, którą wykorzystuje się także do nadawania telewizji naziemnej. Niezbędne jest jednak wykupienie odpowiedniego pakietu u operatora – obecnie taką możliwość oferuje coraz więcej firm telekomunikacyjnych. Jedną z nich jest firma TOYA, która proponuje swoim klientom aplikację służącą m.in. do oglądania telewizji – TOYA GO: https://toya.net.pl/toyago.

Główne zalety telewizji na smartfony i tablety

Telewizja na urządzenia mobilne niesie za sobą wiele korzyści:

  • możliwość oglądania programów telewizyjnych w dowolnym miejscu – zarówno w domu, jak i poza domem, np. w pociągu;
  • szeroki wybór kanałów;
  • wygodne wyszukiwanie konkretnych kanałów;
  • oszczędność wynikająca z braku potrzeby zakupu telewizora;
  • możliwość oglądania wideo na żądanie.

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w telewizor, rzadko spędzają czas w domu lub zwyczajnie nie mają w nim miejsca na wymarzony odbiornik. Na telewizję mobilną decydują się często studenci, którym zależy na dostępie do ulubionych kanałów w mieszkaniu wynajmowanym na czas nauki. Przydaje się ona także w sytuacji, gdy część domowników ogląda w danym momencie ulubiony serial, a pozostali lokatorzy chcą obejrzeć mecz lub koncert transmitowany na innym kanale.

Warto wiedzieć!

Niektórzy operatorzy zapewniają użytkownikom dostęp nie tylko do popularnych kanałów telewizyjnych, ale i do widoków z kamer internetowych na żywo (np. z informacjami o ruchu drogowym czy pogodzie w danym mieście).

Aplikacja do telewizji mobilnej

Decydując się na telewizję w wersji mobilnej, najlepiej postawić na aplikację mobilną na telefon, tablet czy komputer. Przykładowo, darmowa aplikacja TOYA GO pozwala na oglądanie telewizji bez względu na miejsce i porę – niezbędne jest jedynie urządzenie z naładowaną baterią. Zapewnia ona wygodny dostęp do:

  • programów telewizyjnych live;
  • stacji radiowych;
  • wideo na żądanie;
  • kamer internetowych;

Korzystanie z aplikacji jest możliwe w domu i poza nim – w zależności od tego, na jakie urządzenie została ona pobrana. Telewizja w domu obejmuje 164 kanały, natomiast poza domem użytkownik ma dostęp do aż 150 kanałów. Z TOYA GO można korzystać również za pośrednictwem witryny internetowej go.toya.net.pl. Aby móc cieszyć się wybranymi kanałami telewizyjnymi, wystarczy zalogować się przy użyciu loginu i hasła wykorzystywanego do logowania do eBOA. Z TOYA GO oglądanie ulubionych programów, seriali lub meczy jest znacznie wygodniejsze!

Ważne!

Pobranie aplikacji mobilnej TOYA GO nie wymaga wnoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Telewizja, którą można oglądać bez dostępu do telewizora, to zupełnie nowy wymiar rozrywki. Dla wielu osób smartfon stanowi teraz znacznie wygodniejszą alternatywę dla odbiornika TV.

Artykuł sponsorowany.

Męskie buty, które powinny znaleźć się w garderobie modnego nastolatka
Neony LED - modny akcent w nowoczesnych wnętrzach