Dzięki studiom masz możliwość otrzymania sporego zaplecza teoretycznego w swojej dziedzinie oraz doświadczenia poprzez staże i praktyki w trakcie nauki. Studia mogą Ci pomóc w zapewnieniu sobie lepszej przyszłości. Chcesz dowiedzieć się, co najlepiej studiować, by szybko znaleźć zatrudnienie i dobrze zarabiać? Sprawdź, jacy specjaliści są obecnie najbardziej poszukiwani!

Informatyka

Popularność studiów informatycznych stale rośnie. Jest to kierunek przyszłościowy, dający wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu informatyki możesz pracować m.in. jako programista, webmaster, tester oprogramowania czy administrator IT. To jeden z najlepiej opłacanych, ale też najbardziej wymagających zawodów. Dobry specjalista musi bowiem stale się dokształcać i być na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Finanse i rachunkowość / ekonomia

Niesłabnące zapotrzebowanie na finansistów sprawia, że kierunek finanse i rachunkowość lub ekonomia cieszą się dużym zainteresowaniem. Te studia są przede wszystkim dla osób o ścisłym umyśle, posiadającym zdolność analitycznego myślenia. Po ich ukończeniu możesz pracować jako doradca finansowy, ubezpieczeniowy czy inwestycyjny, księgowy, audytor lub makler.

Prawo

To trudny kierunek, wymagający dużego nakładu pracy i nauki. Mimo to, każdego roku ilość absolwentów prawa rośnie. Mogą oni liczyć na pracę w kancelariach prawnych lub wewnętrznych działach prawnych większych firm. By zdobyć pełne uprawnienia do wykonywania pracy, a także liczyć na wysokie zarobki, należy odbyć jedną z trzech aplikacji: sędziowską, adwokacką lub radcowską.

Elektrotechnika

Elektrotechnika (inżynieria elektryczna) pozwala zdobyć wiedzę z zakresu wytwarzania, przetwarzania, przesyłania i użytkowania energii elektrycznej. Na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, a co za tym idzie, czekają na nich wysokie zarobki.

Automatyka i robotyka

Absolwenci automatyki i robotyki szybko znajdują pracę po studiach. Dzięki kształceniu się w automatyzacji maszyn i procesów technologicznych przyszli specjaliści otrzymują ciekawą i dobrze płatną pracę.

Oprócz powyższych kierunków dających szansę na najbardziej dochodową karierę, warto  wymienić także: marketing i zarządzanie, medycynę i farmację, telekomunikację, logistykę, budownictwo, dietetykę czy architekturę.

Pamiętaj jednak o najważniejszym – to ile będziesz zarabiał po studiach, zależy przede wszystkim od Ciebie! Sprawdź ofertę studiów wyższych na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki, być może któryś z kierunków Cię zainteresuje. https://wsei.edu.pl/

Jak tworzyć satysfakcjonujące relacje?
Płaszcze damskie - wybierz krój i model dla siebie