Każdy uczeń szkoły średniej przygotowuje się do studiów poprzez kilku letnią naukę. Zwieńczeniem szkoły średniej jest matura, która jest niezbędna, aby człowiek mógł udać się na studia. Wiadomo, że poziom oraz z rodzaj przedmiotów z jakich została ona napisana bardzo wpływa na to czy przyszły student dostanie się na swój wymarzony kierunek.

Studia dzielą się na stacjonarne oraz niestacjonarne, ten pierwszy rodzaj oznaczają tryb studiów dziennych czyli student uczęszcza na wykłady oraz ćwiczenia od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne oznaczają weekendowy tryb studiów, w zależności od uczelni zaczyna się on od piątku do niedzieli, lub tylko w sobotę i niedzielę co dwa tygodnie.

Cały okres studiów pierwszego stopnia trwa 3 lata w przypadku licencjatu, oraz 3,5 roku w przypadku studiów inżynierskich. Kolejnym krokiem są studia magisterskie które trwają dwa lata po licencjacie, oraz 1,5 roku po studiach inżynierskich. Każdy etap studiów jest zakończony pisaniem własnej pracy na temat ściśle związany z kierunkiem odbytych studiów.

Co sądzisz na ten temat? » Wypowiedz się na forum!

Jak oszczędzać energię elektryczną?
Od czego zacząć naukę języka angielskiego?