Internetowa recepta na tabletki antykoncepcyjne to najszybsza opcja. Na rynku, dostępnych jest wiele platform telemedycznych, które oferują możliwość szybkiej konsultacji z lekarzem bez wychodzenia z domu. Internetowa recepta będzie dostępna dla wszystkich pacjentów, którzy nie będą mieli żadnych przeciwwskazań do przyjmowania danego leku. e-Receptę każdy z nas może zrealizować w dowolnej aptece na terenie Polski, a do jej wykupienia wystarczy nam jedynie czterocyfrowy kod.

Mity i fakty internetowej recepty

Poniżej mity i fakty dotyczące internetowej recepty na tabletki antykoncepcyjne.

Mit:

Tabletki antykoncepcyjne mogą wchłonąć się w niewłaściwą część ciała

Wiele kobiet starających się o planowanie rodziny błędnie sądzi, że złożone doustne środki antykoncepcyjne gromadzą się w organizmie i powodują choroby i guzy lub odkładają się w żołądku, jajnikach, lub macicy i tworzą kamienie.

 

Fakt:

Po połknięciu tabletki antykoncepcyjnej ona rozpuszcza się one w układzie pokarmowym, a zawarte w niej hormony są wchłaniane do krwiobiegu. Po wywołaniu swojego efektu antykoncepcyjnego hormony są metabolizowane w wątrobie i jelitach, a następnie eliminowane z organizmu. Prawdą jest to, że nigdzie nie gromadzą się one w organizmie kobiety.

 

Mit:

Tabletki antykoncepcyjne zachęcają do rozwiązłości

Niektórzy klienci stojący przed wyborem antykoncepcji błędnie uważają, że pigułka zachęca kobiety do niewierności lub rozwiązłości.

 

Fakt:

Nie ma dowodów na to, że złożone tabletki antykoncepcyjne wpływają na zachowania seksualne kobiet. Dowody dotyczące antykoncepcji w ogóle wskazują, że zachowania seksualne nie są związane ze stosowaniem środków antykoncepcyjnych. W rzeczywistości stosowanie antykoncepcji jest przejawem odpowiedzialnego zachowania, pozwalającego uniknąć niezamierzonej ciąży i zakażeń przenoszonych drogą płciową.

 

Mit:

Będzie to miało wpływ na pożądanie i przyjemność seksualną

Niektóre pacjentki mogą uważać, że tabletki antykoncepcyjne zmniejszają przyjemność seksualną lub zainteresowanie seksem (utrata libido).

 

Fakt:

Nie ma dowodów na to, że tabletki antykoncepcyjne wpływają na popęd płciowy kobiety. Chociaż niektóre kobiety stosujące pigułki zgłaszały wzrost lub spadek zainteresowania seksualnego i sprawności seksualnej, trudno jest stwierdzić, czy takie zmiany są wynikiem stosowania złożonych doustnych produktów antykoncepcyjnych, czy też innych wydarzeń życiowych.

 

Mit:

Wystąpią zmiany wagi

Niektóre klientki uważają, że tabletki antykoncepcyjne powodują, że kobiety przybierają lub tracą na wadze.

 

Fakt:

Większość kobiet nie przybiera ani nie traci na wadze w wyniku stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Waga kobiety może ulegać naturalnym wahaniom ze względu na zmiany wieku lub okoliczności życiowe. Ponieważ zmiany masy ciała są powszechne, wiele kobiet przypisuje swój naturalny przyrost lub utratę masy ciała stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Badania wykazały, że przeciętnie złożone doustne produkty antykoncepcyjne nie mają wpływu na masę ciała. Jednak każdy organizm jest inny i niektóre kobiety mogą doświadczać nagłych zmian masy ciała podczas stosowania złożonych doustnych produktów antykoncepcyjnych. Zmiany te cofają się po zaprzestaniu przyjmowania ich.

 

Internetowa recepta na tabletki antykoncepcyjne jest dla wielu pacjentek jedną z najwygodniejszych form, aby uzyskać pożądany lek. Lekarze na platformach telemedycznych są dostępni dla swoich pacjentów nawet w weekendy, święta czy w godzinach nocnych. Dlatego, kiedy na ostatni moment, przypomni Ci się o kończącym się opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, pamiętaj o tym, że internetową receptę możesz uzyskać w kilka chwil.

Ciekawe pomysły na walentynkowe prezenty