Umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a także umiejętność współpracy to kluczowe kompetencje jakie powinien posiąść współczesny młody człowiek. Rozwój w tym kierunku pozwala na lepsze i bardziej świadome posługiwanie się współczesnymi technologiami i przejście od biernego odbiorcy nowych technologii do czynnego twórcy i kreatora rzeczywistości wirtualnej, która wpływa na wszystkie dziedziny życia, dlatego kurs programowania dla młodzieży to odpowiedni kierunek pozwalający na opanowanie języków programowania Java Script i Java, a także kilku innych z pośród tysięcy języków programowania. Ta dziedzina ciągle się rozwija, a kompetencje w tym kierunku pozwalają na znalezienie dobrze płatnej pracy, jeszcze zanim skończy się studia.

Specjaliści programowania są niezwykle poszukiwani na rynku pracy. Poznanie języka programowania rozpoczyna się od prostych programów takich jak Scratch, które opierają się na formie graficznej lub graficzno-tekstowej tworzenia poleceń w języku programowania. W ten sposób tworzy się proste gry oraz animacje. W dalszej kolejności można przejść do nauki poleceń w językach programowania takich jak Java i Java Script. W Java Script pozna się podstawowe elementy języka, które pozwolą stworzyć zaawansowane strony, tj:  zmienne, tablice, instrukcje warunkowe czy pętle. Dzięki temu mogą powstać interaktywne strony, a także gry.

Stworzenie własnej Aplikacji na Android w języku Java może przynieść wiele satysfakcji. Wystarczy opanować podstawowe polecenia, aby tworzyć kształty i wprawiać je w ruch za pomocą wyrażeń matematycznych. Programowanie opiera się na kodach zero- jedynkowych, czyli logicznych ciągach, które pozwalają uzyskać pożądaną treść poprzez określone wyrażenie. W praktyce wybierając określone zmienne, tzn. relacje wyrażone matematycznie, przy użyciu przypisanych do nich nazw. Np. między składowymi obrazka tworzy się określone proporcje między nimi i proporcjonalną zmianę wielkości. Każdy język programowania ma swoją własną charakterystykę i polecenia, dzięki którym stworzy się np. aplikację latarki w telefonie z użyciem wbudowanego akcesorium jakim jest lampa błyskowa, bądź aplikację służąco do wzywania pomocy zintegrowaną z GPS. W języku Java jest to tzw. Camel Case, polegające na tym, że kolejne słowa tworzą jeden ciąg znaków. Używa się określonych nazw dla metod, zmiennych, funkcji i klas. Uczenie się kodowania oparte jest na metodzie prób i błędów. Nie można zniechęcać się niepowodzeniami, gdyż jak twierdził twórca język programowania Logo – Seymour Papert, prowadzą one do znalezienia właściwego rozwiązania, a na tym opiera się programowanie.

Programowanie daje nieograniczone możliwości, dzięki którym możesz stworzyć własną aplikację i zarobić pierwsze pieniądze zanim jeszcze skończysz studia. Poznasz stopniowo coraz bardziej złożone polecenia, które pozwolą Ci stworzyć naprawdę zaawansowane narzędzia, które będą służyć użytkownikom np. Androida. Być może stworzysz również własną grę, która stanie się bardzo popularna. Programowanie może również służyć celom społecznym, jak np. stworzenie aplikacji służących niepełnosprawnym, np. ułatwiająca robienie zakupów osobom niewidomym poprzez nazwanie przedmiotu i określenie jego koloru i cech, aplikacje mogą również bezpiecznie doprowadzić niewidomych do celu, określająca zbliżające się przeszkody za pomocą wibracji. Widać więc wyraźnie, że nauka programowania może się przyczynić również w służbie społeczeństwu i rozwiązywaniu różnorodnych problemów. Zatem warto skorzystać z kursu programowania dla młodzieży w IT Academy Wrocław.

Zajęcia i kursy w IT Academy Wrocław prowadzą najzdolniejsi w Polsce programiści oraz informatycy. Wszyscy oni posiadają duże doświadczenie oraz wiedzę. Ponadto są bardzo cierpliwi i doskonale potrafią przekazać wiedzę. Do każdego ucznia podchodzą indywidualnie rozwijając jego zdolności i talenty. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Dzięki temu każdemu poświęcona jest wystarczająca ilość czasu.

Nauka języków obcych online - jak się uczyć?
Chcę blogować, ale nie wiem, jak zacząć. Ratunku!