Zgrany zespół to podstawa, aby osiągnąć sukces na rynku. Coraz więcej przedsiębiorców ma tego świadomość, dlatego inwestuje w rozwój i motywację pracowników. Rośnie więc zapotrzebowanie na specjalistów odpowiedzialnych za kształtowanie polityki personalnej w organizacji. Chciałbyś rozwijać karierę w tej dziedzinie? Zobacz, jakie możliwości czekają na Ciebie po studiach coaching biznesowy!

Studia coaching biznesowy – czego uczą?

Coaching to zawód, który zdobywa na popularności, o czym świadczy rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży. To stwarza perspektywy na znalezienie stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnego wynagrodzenia oraz wiele ścieżek rozwoju kariery. Coaching biznesowy to specjalność realizowana na studiach II stopnia na kierunku zarządzanie. Program obejmuje zajęcia z zakresu psychologii, technik motywacyjnych oraz komunikacji interpersonalnej i budowania relacji biznesowych.

 Absolwenci są przygotowani do pracy z ludźmi i zarządzania personelem w przedsiębiorstwie, a zdobyta wiedza może być uzupełnieniem kwalifikacji niezbędnych do pracy jako HR Manager. Wielu pracodawców oczekuje bowiem, że osoba na tym stanowisku będzie nie tylko czuwać nad właściwą organizacją struktur w przedsiębiorstwie, ale i motywować zespół do osiągania wyznaczonych celów biznesowych.

Studia coaching biznesowy – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Studia o specjalności coaching biznesowy są przeznaczone dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą sektorze Human Resources. Jeśli chodzi o pracę jako HR Manager, studia mogą być uzupełnieniem dotychczasowej wiedzy i umiejętności. Program nauczania obejmuje zajęcia z wielu dziedzin i są prowadzone przez praktyków, którzy na co dzień mają do czynienia z coachingiem biznesowym.

Kurs będzie też odpowiedni dla osób, które interesują się psychologią oraz relacjami międzyludzkimi i chciałyby podnieść swoje kwalifikacje. Studia o specjalności coaching biznesowy to również dobre rozwiązanie dla właścicieli firm i kadry zarządzającej zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach.

HR Manager – studia i możliwości rozwoju kariery

Ukończone studia coaching biznesowy zwiększą Twoją konkurencyjność na rynku. Osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje do pracy jako HR Manager, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w:

  • urzędzie pracy;
  • korporacjach;
  • placówkach szkoleniowych;
  • agencjach marketingowych;
  • dziale rekrutacji i HR;
  • firmach konsultingowych i doradztwa personalnego.

Umiejętności z zakresu coachingu biznesowego ułatwią Ci też znalezienie pracy jako manager lub lider zespołu, a także pozwolą skuteczniej zarządzać własnym przedsiębiorstwem.

Studia w USA taniej niż w Polsce!
4 wskazówki, dzięki którym matura z angielskiego pójdzie jak z płatka