Wybierając się w tą okolicę, nie musicie całego czasu spędzać na pieszych górskich wycieczkach. Można tu odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Bez wątpienia Karkonosze, to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Jest to idealne miejsce na przykład na weekend w górach, a nawet na dłuższy urlop.

Okoliczne atrakcje

Zamek Chojnik w Sobieszowie – powstał on już w XIV wieku. Do dziś przetrwały jego ruiny chętnie odwiedzane przez turystów. Na szczyt prowadzi kilka szlaków. Do tej pory w sierpniu organizowane są na nim turnieje rycerskie. Widok z wieży jest naprawdę imponujący. Posłuchajcie legendy o mieszkającej tu kiedyś księżniczce Kunegundzie. Nie będziemy wam jej przytaczać, aby nie zabierać wam frajdy.

Zamek Czocha – został wzniesiony już w XIII wieku. Posiada bardzo ciekawą historię, o której dowiecie się więcej podczas zwiedzania. Tajemnicze komnaty, legendy sprawiają, że to miejsce ma niepowtarzalny klimat. Cyklicznie organizowane są tu różne imprezy jak na przykład dni rzemiosła.

Zamek w Bolkowie – wybudowano go już w XIII wieku. Z tym miejscem również związanych jest kilka legend oraz mitów. Podobnie jak na zamku Chojnik organizowane są tu turnieje rycerskie. Zamek ten słynie głównie z Castle Party. Jest to festiwal muzyki rocka gotyckiego. Zazwyczaj odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. W czasie jego trwania można spotkać osoby w bardzo ciekawych strojach. Zwiedzanie zamków urozmaici wam weekend w górach.

Idealne noclegi na weekend w górach. Co wybrać?

Urlop w Karkonoszach z powodu wielu atrakcji może być naprawdę wyczerpujący. Żeby wypoczynek był udany, warto poświęcić nieco czasu i wybrać coś, co będzie odpowiadało waszym wymaganiom. Apartamenty to bardzo dobry wybór dla osób ceniących niezależność. W przygotowanych w nich aneksach kuchennych będziecie mogli przygotować swoje ulubione dania. Pensjonaty i hotele to dobry wybór dla osób, które chcą podczas wypadu odpocząć od gotowania i sprzątania. Polecamy pensjonat „Karkonoski SPA”, w którym nie tylko odpoczniecie, ale i zrelaksujecie na przykład w saunie lub jacuzzi. Karkonosze i okoliczne miasteczka posiadają tyle atrakcji, że ciężko je wszystkie wymienić. Zamki to tylko ich niewielka część. Dlatego przyjeżdżajcie i sprawdźcie sami, czym jeszcze was zachwycą.

Badania User Experience - czym są i w jakim celu warto je robić?
Wszystko, co musisz wiedzieć o uprawie borówki amerykańskiej