Jeśli jesteś miłośnikiem selfie… Jeśli publikujesz swoje zdjęcia na Instagramie lub Snapchacie… Jeśli wysyłasz zdjęcia z ręki swoim znajomym… ten poradnik jest skierowany właśnie do Ciebie! Przekonaj się, jak telefon z dobrym aparatem można wykorzystać do zrobienia idealnego selfie. Poznaj klika tricków, wyróżnij się na tle rówieśników i zdobądź więcej lajków niż oni!

Świeć jak słońce, ale pamiętaj o oświetleniu

Gwiazd jest wiele, a słońce mamy tylko jedno – stań się nim dzięki doskonałemu zdjęciu. Wykorzystaj telefon z dobrym aparatem do selfie. Jeśli jesteś w domu, podejdź blisko okna. Jeśli na dworze, ustaw się na wprost słońca, by dobrze oświetlało Twoją twarz. Stając odwrotnie, uzyskasz efekt prześwietlenia i nie będzie Cię widać. Z koli ustawiając się bokiem, na połowie twarzy będziesz mieć cień.

Pamiętaj, że te sposób ustawienia nie jest sztywną regułą. Możesz wykorzystać nabytą wiedzę dla osiągnięcia konkretnego efektu, np. lekko mrocznego, skrywając się w cieniu, albo niewinnego, gdy częściowo utoniesz w blasku słońca.

Jak trzymać telefon z dobrym aparatem do selfie?

Dziewczyny lubią się fotografować od góry, i to nie bez powodu. Trzymając telefon do selfie powyżej linii oczu i pochylając głowę, uzyskasz na zdjęciu efekt większej głowy i oczu. Taką budową ciała charakteryzują się młode ssaki: i ludzie, i inne zwierzęta. Duża głowa i oczy wywołują chęć zaopiekowania się, rozczulają. Na takim efekcie Ci zależy!

Jak zrobić idealne selfie?

Z kolei jako chłopak możesz zrobić selfie z perspektywy odwrotnej: trzymając telefon niżej. Ujęcie doda Ci postury i masywności. Będziesz się wydawał postawniejszy, silniejszy, odważniejszy, atrakcyjniejszy dla dziewczyn.

Uwaga! Aparat w telefonie zniekształca detale zlokalizowane najbliżej obiektywu. Jeśli chcesz ukryć duży nos, nie zadzieraj głowy.

Znajdź swój lepszy profil

Każdy człowiek ma lepszy i groszy profil. Przed dodaniem selfie na Instagram czy Snapchat zrób po kilka zdjęć testowych każdego z profili. Zobacz, jak układają Ci się włosy, kiedy oczy są większe i w ogóle która strona wypada korzystniej. Jeśli martwi Cię to, że od przodu nie wyglądasz najlepiej, nie przejmuj się. Mało kto lubi swoje zdjęcia od przodu.

Korzystaj z filtrów do zdjęć selfie

Telefon z dobrym aparatem do selfie pozwoli Ci wykonać ładne zdjęcie, jednak wykończenie go należy do Ciebie. Instagram oraz Snapchat oferują wiele gotowych filtrów, które wystarczy wybrać jednym kliknięciem, i gotowe. Jeśli żaden z nich Cię nie zadowala, ściągnij darmową aplikację ze sklepu Play.

Jak zrobić idealne selfie?

Lepiej wybierać filtry kolorystyczne niż nakładki. Dlaczego? Choć nakładki mogą być zabawne i atrakcyjne wizualnie, przesłaniają Ciebie. Jeśli ukrycie się za wygenerowanym komputerowo kapeluszem lub okularami to właśnie ten efekt, który chciałeś osiągnąć – w porządku. Jeżeli jednak chcesz wyglądać na selfie dobrze i być widoczny, pobaw się kolorami, kontrastem, gradacją itd. Nawet Instagram pozwala na zmienianie parametrów filtrów do swoich potrzeb.

I na koniec jeszcze jedna rada. Jeśli nie masz kijka do selfie, czym prędzej się w niego wyposaż! Dzięki długiemu kijkowi obejmiesz szerszą perspektywę i zrobisz sobie selfie w niepowtarzalnej scenerii.

E-sport - światowa rewolucja sportowa w skrócie
Skoki spadochronowe w tandemie – zarezerwuj swój skok już teraz!