Zima rządzi się swoimi prawami. Istnieją takie kolory, które instynktownie wybieramy zimą, a odrzucamy latem, zupełnie niezależnie od wyborów światowego instytutu kolorów Pantone. Ten ogłosił już kolory roku 2021 – czy któreś z nich korespondują z zimową paletą barw i sprawdzą się na odzieży wierzchniej? Zobacz, jakie mamy propozycje kurtek zimowych dla mężczyzn na najbliższy sezon.

Jak co roku Instytut Pantone zapowiedział barwy, które w nadchodzącym sezonie zdominują branżę modową na wybiegach i ulicach. Umówmy się jednak: nie musisz wpadać w obsesję na punkcie najmodniejszego koloru roku. Nikt cię nie osądzi za noszenie granatowej męskiej zimowej kurtki wpadającej w odcień classic blue (kolor roku 2020) zamiast kurtki w odcieniu rust (kolor roku 2021) – rdzawego wpadającego w ziemisty brąz. Swoją drogą, french blue, będący tylko odrobinę „gwałtowniejszy” od zeszłorocznego classic blue, także znalazł się w top 10 kolorów roku 2021. I tak dla większości mężczyzn (i kobiet) oba odcienie ciągle pozostaną granatem. Jeśli poczułeś się odrobinę zdezorientowany, poniżej odpowiemy prostszymi słowami, w kurtki w jakich kolorach powinieneś zainwestować tej zimy.

W tym tekście przeczytasz:

Camel

Kolor „camelowy” to ciepły, złocisty odcień beżu kojarzący się z kolorem wielbłądziej skóry, zresztą nie bez powodu: słowniki polsko-angielskie definiują ów tajemniczy kolor jako „płowy z odcieniem karmelowym”. Kolor wielbłądzi pojawiał się na wybiegach niezliczoną ilość razy w ubiegłych latach i nie inaczej jest tej zimy. Kurtka zimowa męska z kapturem w odcieniu camelowym to strzał w dziesiątkę! To także inwestycja na kolejne lata, więc jeśli jesteś świadomym kupującym, lepiej wybierz taki kolor na ciepłą męską kurtkę zimową, który sprawdzi się w kilku sezonach. Jeśli miałbyś się dzięki temu poczuć bardziej zaspokojony, Pantone jednym z kolorów roku 2021 ogłosił kolor zbliżony do „wielbłądziej” palety barw – desert mist – pustynny piasek. Zadziwiająco blisko mu do wielbłąda, prawda? Męskie kurtki zimowe w tych kolorach znajdziemy już w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych (np. Denley.pl)

Każdy mężczyzna potrzebuje odzieży w odcieniu „wielbłądzim”
Każdy mężczyzna potrzebuje odzieży w odcieniu „wielbłądzim”

Cegła i burgund

Rust, o którym wspominaliśmy już we wstępie, to ostatnio bardzo gorący trend. Ani brązowy, ani wielbłądzi, ani czerwony, ale jakoś wszystko pomiędzy. Ponieważ pojawił się na wybiegach już jakiś czas temu, a instytut Pantone postanowił w nadchodzącym sezonie wyróżnić go w sposób szczególny, istnieje szansa, że ten kolor zostanie z nami na dłużej. Doskonale sprawdzi się na kurtkach zimowych męskich puchowych, jak zresztą nieco inny odcień czerwieni – burgund. Ten bardzo królewski kolor często kojarzony ze spadającymi liśćmi, w naszym mniemaniu jest bardziej zimowy niż jesienny. Bardzo dobrze komponuje się z granatem i różnymi odcieniami brązu. Ciepła męska kurtka zimowa w odcieniu bordo da ci spore pole do popisu w zestawieniu z pozostałymi częściami garderoby, ale i odwrotnie – tej zimy doskonałym wyborem będzie męska kurtka w kolorze granatu. Granatowy to mocny zimowy kolor – chłodny, ale wyrafinowany. Krótko mówiąc: granat jest świetny na każdą porę roku!

Męska kurtka pilotka w kolorze bordowym
Męska kurtka pilotka w kolorze bordowym

Szary i czarny

Nietrudno zgadnąć, że w tym sezonie szarość będzie na topie – to ponadczasowy kolor, który jest łatwy do połączenia z czarnym, niebieskim i innymi mocnymi kolorami. Kurtki zimowe dla mężczyzn w kolorze inkwell (głęboki grafit wpadający w czerń) – zapowiedzianym na przyszły sezon przez Pantone – to pewnik, który musisz mieć w swojej zimowej garderobie!

Męska puchowa kurtka zimowa w tym kolorze idealnie pasuje do eleganckiego garnituru, ale też do kolorowych spodni chino, koszuli i swetra. Dodaj obszerny szalik, a będziesz mieć idealny warstwowy strój na ten sezon. Czarny z kolei to najbardziej ponadczasowy kolor ze wszystkich. To nieprzemijająca elegancja i wyrafinowanie. Ten kolor nigdy się nie znudzi!

Jak przygotować andrzejki? Pomysły na świetną zabawę
Zaproszenia ślubne w stylu boho – stoi za nimi naprawdę ciekawa historia