Miłość jest jak kwiat o który należy stale dbać, by mógł zakwitnąć i cieszył nas swoim pięknem.

Dlatego poświęć jej swój cenny czas, swoją uwagę, energię i własne starania. A wtedy ona bedzie z Tobą na długo.

Wszystko co wartościowe i piękne w naszym życiu wymaga specjalnych zabiegów ze strony nas samych. Nie trwa ot tak.

Także i miłość.

Powinniśmy o tym stale pamiętać. By właściwie ją traktować, czyli tak jak na to zasługuje-z należytym szacunkiem, czułością i troską.

W końcu miłość to istota życia. Bez niej nie było by nas. Ciebie, mnie, Twoich bliskich itd.

Nie było by nikogo. Czy to nie byłoby straszne. Jak uważasz ?

Dlatego już dziś powinieneś otoczyć ją swoją opieką i okazywać jej należyty szacunek.

A może nawet wdzięczność. W końcu miłość czyni nasze życie szczęśliwszym, radośniejszym i piękniejszym. Nadaje mu głębszy wymiar i sens. Nie można o tym zapominać.

Zadbaj więc o swoją miłość. Choćby za to, że jest z Tobą.

W każdej chwili, dzień i w noc. To przecież powód do szczęścia i radości. A co jak nie radość i szczęście jest kluczowym celem naszego życia.

Powinieneś więc poświęcać jej swój czas, uwagę, energię i własne starania.

Czyli to co masz najcennjejsze do zaoferowania drugiemu człowiekowi.

Ukochanej osobie.

Bez naszych wysiłków i pielęgnacji miłość się nie rozwinie prawidłowo. Uschnie niczym kwiat, o który nikt na czas nie zadbał i nie podlał wodą. Zmarnieje. Przepadnie.

Chyba niechciał byś tego by Twoja miłość umarła. Tylko dlatego bo nie okazałeś jej tyle serca ile ona na to zasługuje. Dlatego zatroszcz się o nią już dziś. Teraz. Nie jutro, nie pózniej. Ale właśnie w tym momencie. Ona Ciebie potrzebuje. Bardziej niż Ci się wydaje. Zresztą Ty także jej potrzebujesz. Zdaj sobie z tego faktu sprawę, że Ty i Twoja miłość stanowicie jedność.

Jesteś odpowiedzialny za swoją miłość. Zarówno tą, którą czujesz do swojej sympatii, jak i tą, która Cię łączy z Twoimi bliskimi: rodziną, rodzeństwem. Z mamą i tatą.

Pamiętaj o tym.

Nikt inny. Tylko Ty.

Dlatego rób wszystko co w Twojej mocy by Twoja miłość była mocniejsza i piękniejsza dzień po dniu.

To bowiem od Ciebie głównie zależy kształt Twojej miłości i kierunek do którego będzie ona zmierzać.

Ona będzie albo maleć, albo rosnąć. Wybór należy do Ciebie. Gdy będzie rosnąć, Ty też urośniesz. Staniesz się większy niż kiedykolwiek myślałeś. Gdy będzie maleć, Ty też staniesz się mały.

Jaka więć jest Twoja decyzja ?

Przed jej podjęciem zastanów się dobrze. Bowiem los Twojej miłości jest w Twoich rękach.

Przede wszystkim w Twoich. Więc nie ogladaj się na innych. Nie zwalaj na nich odpowiedzialność. Ale sam zatroszcz się o swoją miłość. Jak pisałem wcześniej ona to zasługuje.

Nie zaniedbuj swojej miłości. Ona Ciebie potrzebuje. Podobnie jak Ty jej. Bowiem to ona jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. A może nawet najważniejszym.

Jak myślisz?

Nie pozwól by rozpadła się ona z powodu jakiejś błahostki, drobnej sprzeczki, czy nieporozumienia. Bowiem jak wtedy będziesz się czuł gdy ją utracisz. Napewno nie będziesz szczęśliwy czy zadowolony z siebie. Uwierz mi. W końcu nikt nie cieszy się z porażek w soim życiu.

Nikt mądry.

Zatem już dziś zadbaj o swoją miłość. O swoje szczęście. W końcu Twoja miłość jest inwestycją w szczęśliwe życie. Pamiętaj o tym.

Nie myśl, że wystarczą tylko jakieś kwiaty dla ukochanej czy kogoś bliskiego podarowane od czasu do czasu lub drobny upominek. Np. z okazji imienin, urodzin czy innej rocznicy lub święta.

One napewno są miłe i słodkie. I dobrze o Tobie świadczą. Ale uwierz mi. To za mało.

Podobnie rzecz się ma z mówieniem słowa Kocham. Niech Ci się nie wydaje, że wystarczą czasem rzucone tego typu słowa osobie, którą kochasz. Ot tak sobie. Bo akurat masz dobry humor. Czy nie dzieje Ci się nic złego. Bo nie wystarczą. To zdecydowanie za mało.

To samo jeśli chodzi o gesty miłości tj. pocałunki, przytulenie, pieszczoty. Nie mogą być one okazywane w zalezności od nastroju czy chwili. Ale zawsze. W każdym momencie gdy jesteście ze sobą razem.

Podobna sytuacja ma się z komplementami, które powinny na stałe zamieszkać z nami. By nasza relacja z bliskimi osobami mogła rozkwitnąć i oczarować nas swoją urodą. Zresztą sam chyba doskonale wiesz, że każdy z nas żywi się miłymi słowami i komplementami. Dzięki nim bowiem żyjemy pełniej, radośniej. Przyjemniej czy milej.

Zatem nie czekaj na odpowiedni moment. Ale już dziś zadbaj o swoją miłość. Poświęć jej swój czas, swoją uwagę, enargię i starania. Bo ona jest naprawdę tego warta. Przekonaj się zresztą sam. Czy to co pisze jest prawdą.

Bądz więc aktywnym partnerem w swoim związku. Angażuj się w swoją miłość zarówno ciałem, duchem, sercem, jak i umysłem. Wóczas Ty i Twój partner będziecie na dobrej drodze do prawdziwego szczęścia w miłości. A o to chyba chodzi w miłości. Nie sądzisz ?

Badz zawsze w pełni obecnym dla partnera. Niech nie przeszkadza Ci w tym praca, problemy, stres życia codziennego, hobby, obowiązki domowe, nauka, koledzy itp. Rób tak by pomiędzy tymi wszystkimi rzeczami istniała harmonia. Wówczas nie dojdzie pomiędzy nimi do kolizji i zaniedbania jednych sfer kosztem drugich.

Bycie w pełni obecnym oznacza wzajemne dzielenie się radościami, smutkami, stresami, niepowodzeniami i sukcesami z partnerem. . To dzielenie się myślami, uczuciami i pragnieniami oraz oczekiwaniami dotyczącymi Waszego związku. Dzięki temu spotykacie sie ze sobą w sposób autentyczny i poznajecie się lepiej. Robicie to nie tylko dla swojego partnera ale także i dla siebie.

Trzeba o tym stale pamiętać. By być w pełni obecnym dla partnera. To pomaga bowiem w rozwiazywanie rozmaitych problemów w związku, w lepszym porozumiewaniu się, dotarciu do partnera, zrozumieniu jego racji czy punktu widzenia. W otwarciu się na partnera i tego wszystkiego co on ma nam do zaoferowania. Czyli całego bagażu doświadczeń, mądrości, spostrzeżeń.

A to przecież niezwykle ważne i cenne. Nie sądzisz ?

Dlatego w każdej chwili gdy jesteście razem okazuj swojej miłości szacunek, serdeczność, życzliwość, podziw, uznanie. To sprawi, że będzie się ona czuła wyjątkowa, atrakcyjna, kochana.

A tym samym będzie w podobny sposób postępowała w stosunku do Ciebie. W końcu szacunek rodzi szacunek. Serdeczność rodzi serdeczność itd. Pamiętaj o tym.

Okazuj swój szacunek, serdeczność, życzliwość, podziw czy uznanie zarówno drobnymi gestami, miłym słowem, ciepłym i grzecznym zachowaniem. Po prostu całym sobą. W ten sposób uczynisz swój związek piekniejszym , szczęśliwszym, radośniejszym. A przecież chcesz tego z całego serca.

Czas poświęcony uchochanej osobie nigdy nie jest stracony. Podobnie jak uwaga, energia czy starania. Pamiętaj o tym.

Zatem do dzieła. Zadbaj już dziś o swoją miłość. A ona w zamian zatroszczy się o Ciebie. Taka już jej natura.

Życzę powodzenia.

Przygotował
Robert Monik

Magia pocałunku
Nie bądź samotny. Wyjdź do ludzi.