Gadżety USB

Moda na gadżety biurowe jest tak zmienna jak każda inna. Moda dotyczy też samych biurek. Były już dębowe, szklane, metalowe i z każdego dostępnego materiału. Dziś modne są wszystkie. Ważne jest jednak to, co na nich położymy.

Dziś niezbędnym elementem każdego biurka jest komputer. Ta plastykowa ?kobyła? zajmuje na tyle dużo miejsca, że często trudno ozdobić biurko czymś gustownym. Sytuacja ta wymusiła na użytkownikach komputerów ucieczkę od ?rzeczy gustownych?, w kicz, ale możliwie najbardziej zaskakujący i zabawny.

Czas na kawę

Często brakuje nam czasu na spokojne dopicie ciepłego napoju. Wystudzona herbata nie jest już tak przyjemna, zimna kawa wręcz obrzydliwa. Teraz możemy spokojnie rozkoszować się smakiem ulubionego napitku, o którego temperaturę zadba podgrzewacz USB. Kształt urządzenia harmonizuje z designem komputera. Nie musimy szukać dodatkowego kontaktu. Zasilane jest poprzez wejście USB. To proste urządzenie sprawi nam wiele przyjemności i zapewni komfort nieznany dotąd w biurze, gdzie najczęściej ekspres do kawy stoi zbyt daleko, a czajnik wręcz poza pomieszczeniem.

Na gorące dni i długie wieczory

Klimatyzacja nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Jest za zimno i za sucho. Odpowiedni wiatrak zmieniłby tą sytuację. Niesytety, brakuje miejsca, a kolejny kontakt jest nieosiągalny. Idealnym rozwiązaniem jest delikatny powiew z wiatraczka zasilanego poprzez USB. Natomiast gdy męczą nas instalowane najczęściej po biurach świetlówki ? lampka USB załatwi sprawę.

Święta, święta

Nie zawsze mamy czas i miejsce w biurze, by ozdobić je świątecznym atrybutem – choinką. Możemy ominąć żmudne ubieranie drzewka, nie zawsze gwarantujące znakomity efekt. Wyjściem jest kiczowata choineczka i bałwan USB. Może nie najładniejsze, ale odgrywające świąteczne melodyjki zabawki wprawią w osłupienie współpracowników. Na pewno rozładują napiętą atmosferę i rozbawią wszystkich.

Zima przy komputerze

Wielu z nas marznie w nieprzyjaznych pomieszczeniach biurowych. Nieszczelne okna i inne niedogodności przeszkadzają nam w pracy. Kichanie i pociąganie nosem jest czymś niestosownym w pełnej skupienia świątyni profesjonalizmu. Noszenie zwykłych rękawiczek i grubych buciorów to po prostu brak elegancji. Co innego bambosze i rękawiczki ogrzewające zasilane poprzez USB. To jest trendy!

Coś na rozluźnienie

Męczące godziny pracy, stres, brak miejsca żeby normalnie egzystować – w pracy to codzienność. Żaden szef nie zgłosił zapotrzebowania na frustrację załogi. Niech więc zafunduje jej wyrzutnie rakiet USB. Chwila niepohamowanej zabawy, jednocześnie w zasadzie, nie mogącej zaszkodzić otoczeniu – to wszystko czego wyrobnikowi potrzeba, by się zrelaksować. Postrzelać sobie rakietami kierowanymi myszką – to pyszna zabawa. Efekt – większa wydajność – całkiem być może.

Maskotki w biurze

Zazwyczaj posiadanie zwierzątka na terenie pracy jest zabronione. I to bynajmniej nie z powodu widzimisię szefa. Sierść i zapaszki mogłyby zakłócić i tak już niestabilną atmosferkę. Jednak akwarium dla rybek bądź mrówek pod USB, gdzie te żyjątka są jedynie lustrem życia – to rozwiązanie godne polecenia.

Gadżetów zasilanych poprzez USB jest całe mnóstwo. Są takie, które sprawdzają się w miejscu ptracy, ale i takie, które tam są zupełnie niestosowne. Myśle, że od żadnego znich nie powinniśmy się odsuwać. Odrobinę zabawy i śmiech w biurze przyda się także poza okresem świąt.

Przygotował
Andrzej Twardzicki

Ogame - granica między zabawą a nałogiem
Instalacja (K)ubuntu