Smartfon jest popularnym pomysłem na prezent dla nastolatka, zwłaszcza że w życiu młodych osób nadarza się wiele okazji do jego wręczenia. Ten praktyczny i niezbędny w codziennym życiu sprzęt możemy podarować dziecku na urodziny, osiemnastkę, za zdaną maturę czy na Dzień Dziecka. Wielofunkcyjne urządzenia przydają się nie tylko do zabawy, ale też do nauki oraz komunikacji. Dlatego właśnie powinny mieć odpowiednie funkcje i parametry. Dowiedz się, jak dobrać telefon dla nastolatków odpowiedni do ich wieku.

Najważniejsze parametry telefonu dla nastolatków

Ekran

W smartfonie dla nastolatków Twoją uwagę powinien zwrócić przede wszystkim ekran. Warto wybierać modele o optymalnych wymiarach. Zbyt małe nie zapewnią odpowiedniej jakości obrazu, z kolei zbyt duże mogą być niewygodne i nie zmieszczą się do kieszeni (co zwiększa szansę na zgubienie urządzenia, a tego raczej chcemy uniknąć).

Najlepiej celować w telefony o przekątnej ekranu od 6 do 8 cali. Rozdzielczość takiego ekranu w smartfonie dla nastolatków również musi być odpowiednia – Full HD (1080) powinno być wystarczające, ale warto też rozważyć 2K lub 4K.

Bateria

Dobry telefon dla nastolatków powinien mieć też wytrzymałą i pojemną baterię. Dzieciaki i młodzież – wbrew pozorom – lubią spędzać czas poza domem. Modele, które pozwalają na normalne użytkowanie od rana do wieczora, sprawdzą się więc najlepiej. Optymalna pojemność baterii w smartfonie dla nastolatków to 5000 mAh. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane głównie do oglądania filmów czy grania, warto poszukać mocniejszej baterii.

Aparat

Instagram i TikTok to ulubione media społecznościowe nastolatków, dlatego przeznaczony dla nich telefon powinien mieć naprawdę dobry aparat. Jak inaczej nagrają nim reelsa albo stories? Ważny jest nie tylko aparat tylny, ale też przedni. Ten pierwszy zwykle ma 64 Mpix, a drugi 12 Mpix. Takie parametry pozwalają na dodawanie jakościowych materiałów wideo na social media.

Procesor

Przy wyborze telefonu komórkowego dla nastolatków trzeba zwrócić uwagę również na procesor, ponieważ to on odpowiada za pracę całego urządzenia. Im większą ma pojemność, tym płynniej chodzą wszystkie aplikacje, nawet kiedy włączy się ich kilka naraz. Celuj w procesor o liczbie rdzeni od 4 do 8.

System operacyjny

Istotnym parametrem jest też system operacyjny. Do najmodniejszych smartfonów dla nastolatków należą bez wątpienia iPhone’y z iOS, jednak urządzenia te mogą być dość drogie. Telefony z Androidem są zwykle nieco tańsze i zachowują odpowiedni stosunek jakości do ceny. Na urządzenie Apple warto postawić zwłaszcza wtedy, kiedy nastolatek ma też inne sprzęty oznaczone jabłkiem.

Wytrzymałość, funkcjonalność i dobra cena – pożądane cechy smartfona dla nastolatków

Jaki telefon dla nastolatków jest najlepszy? Taki, który jest trwały, ma przydatne funkcje i stosunkowo niewiele kosztuje. Jak znaleźć taki model? Zacznij od funkcjonalności – do czego telefon będzie potrzebny Twojemu dziecku? Dzwonienie, SMS-y, internet i kilka aplikacji to w zasadzie wszystko. Smartfon dla nastolatka nie musi mieć wielu bajerów, takich jak pilot do TV czy miarka. Dzięki temu również jego cena nie będzie wygórowana. Z kolei trwałość możesz poprawić, stosując case’a na telefon i szkło hartowane lub folię ochronną na ekran.

Co jeszcze powinien mieć telefon dla nastolatka? Nie może w nim zabraknąć aplikacji Orange Flex. To świetna opcja dla rodziców nastolatków, ponieważ mogą wziąć dla dzieci dodatkowy numer. Dzięki apce łatwo można nim administrować i kontrolować wydatki oraz podsyłać dziecku GB internetu.

Telefony dla nastolatków w sklepie Flex

Pierwszy telefon dla nastolatka nie musi być wypasiony, dlatego warto postawić na modele z niskiej i średniej półki. Jakie modele znajdziesz na stronie https://flex.orange.pl/sklep? Dobrym wyborem może być realme narzo 50i Prime z ekranem 6,5 cala i 8-rdzeniowym procesorem albo Xiaomi Redmi 12C z nieco większym wyświetlaczem i aparatem 50 Mpix.

Smartfon dla starszego nastolatka to na przykład vivo V21 z technologią AMOLED i baterią 4000 mAh czy Samsung Galaxy A34 z ekranem SuperAMOLED i przednią kamerą 13 Mpix. Wśród modeli z górnej półki wyróżniają się flagowce Samsunga i Xiaomi, a także iPhone’y. Więcej telefonów komórkowych dla nastolatków znajdziesz w sklepie Flex.

Artykuł sponsorowany

<

Gładka skóra na zawsze? Fakty na temat depilacji laserowej
Na jaki muzyczny festiwal się wybrać tego lata