Szukasz idealnej książki dla swojego dziecka, a może dla siebie? Nie możesz oderwać się od tematu magii, wróżb, a ponadto lubisz książki przygodowe? Jeśli przynajmniej na jedno z zadanych powyżej pytań odpowiadasz twierdząco to znak, że czas na sięgnięcie po książki z serii Harry Potter. To będzie prawdopodobnie Twoja jedna z najwspanialszych przygód i podróż do świata magii.

Po książki przygodowe dla dzieci i dorosłych warto sięgać z różnych powodów. Bo przecież świat wróżb, magii, czarów i przyjemnych czarodziei nie ma nic wspólnego z rozumem i nudnym postrzeganiem świata. Każda z serii o Harrym Potterze jest bowiem nie tylko fascynującą podróżą w świat magii, ale przede wszystkim także zaczerpnięciem zupełnie nowej fabuły i klimatu magii, który potrafi zaczarować (nie rozczarować) niejednego wprawionego fana książek.

Seria o przygodach czarodzieja Harry’ego już nie jednemu niedowiarkowi wskazała odpowiedź na to, jak ciekawe mogą być czytadła w takim klimacie. No właśnie, a o jaki klimat właściwie chodzi?

W tym tekście przeczytasz:

Wiedźmin by się nie powstydził, czyli jak przenieść książki o Harrym Potterze na ogólny klimat fantastyki?

Książki o Harrym Potterze na pewno nie są dla wszystkich, ale za to większości spodoba się na urozmaicona fabuła, która wbrew pozorom nada się na lekturę zarówno dla tych najmłodszych dzieci, jak i dla starszych. To właśnie dzięki przygodom o Harrym Potterze można nauczyć się zupełnie innego postrzegania świata magii. Większość z przygód zawartych w fabule łączy w sobie coś z fantastyki, coś z realnego świata, a wiele z uczuć i wrażliwości.

Ten świat oddala nas od szarej rzeczywistości, przenosi w świat, który nie zawsze jest kolorowy, ale inny, piękny i przepełniony magią. I to właśnie sprawia, że tak wiele tych młodszych, jak i starszych osób sięga po kolejne serie o Harrym Potterze i czyta je dosłownie jednym tchem. Śmiało przechadzając się po kolejnych stronach przygód małego czarodzieja rozpływamy się nad nieco nonszalancką, a często ciekawą postawą głównego bohatera. Nic dziwnego, że młode osoby utożsamiają się z nim.

Książki o przygodach Harrego Pottera – nauka, magia i wrażliwość na łamach jednej serii

Książki Harry Potter bawią i rozczulają, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę postać głównego bohatera, który wydostaje się z wielu perypetii. Oczywiście nie zawsze jest jednak kolorowo, a wysoka wrażliwość Harry’ego często uświadamia mu również to, jak trudne bywa życie w dorosłym otoczeniu.

Emocje i nauka o tym, jak sobie z nimi radzić to poboczny temat tej serii i ważna puenta dla wielu dzieci, które po te książki sięgają.

Książki o Harrym Potterze to także pogłębienie wyobraźni, nauka o świecie magii i ogromne pokłady wiedzy z różnego zakresu. Ta seria obroni się sama, nie trzeba do niej namawiać i przekonywać. Ważne, by po prostu jej wypróbować i rozpocząć jedną z najciekawszych, książkowych przygód.

Źródło zdjęcia: Adobe Stock

Wycieczki rowerowe. Jak aktywnie spędzać czas wolny?
Ciekawe miejsca dla nastolatków w Polsce