Wasze porady na ściąganie
Wasze porady na ściąganie

Sposoby ściągania wysyłajcie tutaj.

* Mój pierwszy sposób działa niestety tylko na kartkówkach z chemii [choćraz użyłam go też na kartkówie z biologii, akurat korzystaliśmy z tabelki nakońcu podręcznika]. Na takich sprawdzianach często korzysta się z tablic[np. układu okresowego, czy innych] z tyłu podręcznika. Należy wtakimprzypadku gdy wiemy że będziemy z tego korzystać cienkim ołówkiem bardzodelikatnie napisać sobie ściągi z tyłu [może być okładka]. Najlepiej sie dotego nadają ćwiczenia bo w podręczniku raczej jest lepszy papier i gorzejsię pisze. Nikogo nie zdziwi chyba że wlepiamy nos w książke. Mi się dziękitemu udało raz dostał 5 z kartkówki, mimo że nic kompletnie nic nieumiałam.

* Drugi – mamy w klasie taki sposób. Robimy jedną klasową ściąge w kilkukopiach [mogą być ksera]. I potem sobie te ściągi jakoś przekazujemy. Jak -to niestety jest trudniejsze. Można podawać, rzucać itp. Zależy od inwencji.Wazne żeby ściąge robili najmądrzejsi w klasie i żeby nikt z klasy niesypnął [takie ewenementy istnieją]. Jeszcze się nam niezdarzyło żebyśmywpadli.

WhiteDreams

* Ściągę przyklejam do chusteczki do nosa i na lekcji ją wyjmuję lekko wycieram nos i jednocześnie ściągam.Często ściągę chowam w długopis

teomiller

* sposob o tyle stary,co bezsensowny i niesprawdzony ale moze sie przydac:)
Otoz na waznych egzaminach czesto przynosimy ze soba rozne maskotki itp.a przeciez w maskotce mozena umiescic sciage:). Jak? Prosze bardzo:
1.rozcinamy brzuch maskotce
2.wyjmujemy z niego pierze
3.bierzemy miarke( taka , ktora sie wysuwa i wsuwa)
4.Do poczatka miarki przyczepiany sciage
5.miarke wssadzamy do brzucha tejże zabawki tak aby jej poczatkek ze sciaga wychodzil przez usta
6.zszywamy maskotke i koniec.
teraz na sprawdzianach itp. mozemy wysuwac miarke ze sciaga a puszczajac ja sama sie wsuwa.ALE gorzej kiedy w miarke wciagnie sie pierze i nie bedzie chciala sie wsunac:))wtedy moze byc problemto wszystko

miko

Jak ściągać w szkole? Wasze porady!