Zabawa modą, to nie tylko zajęcie dla dziewczyn. Chłopcy również powinni zwracać uwagę na to, co na siebie zakładają. Jak się ubrać do szkoły, by było praktycznie i z gustem?

Codziennie stajesz przed swoją szafą i tym samym dylematem, w co się ubrać? A może planujesz z wyprzedzeniem i precyzją cały zestaw ciuchów na kolejny dzień? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Dobrze jest przygotować się wcześniej, dopracować całą swoją stylizację, z drugiej jednak strony, może w danym dniu wcale nie będziesz miał ochoty na ciuchy, które wybrałeś sobie wczoraj? Jak więc postępować i co najlepiej sprawdza się na szkolnych korytarzach?

Odkąd nie ma w naszym kraju obowiązku noszenia ujednoliconych fartuszków, uczniowie coraz bardziej przesuwają granicę tego, co wypada założyć do szkoły. W jednych placówkach można sobie pozwolić na więcej, inne tolerują tylko stroje spokojne, stonowane, a noszenie zbyt wyzywających wiąże się z konsekwencjami. W jaki zatem sposób ubrać się tak, by nie wejść w konflikt z dyrekcją, a jednocześnie mieć możliwość wyrażenia siebie?

Najskuteczniejszą metodą na to, by pogodzić dobranie ciuchów do swojego nastroju danego dnia i nie załapać przy tym spóźnienia, jest ułożenie w szafie na jednej kupce spodni, na drugiej koszul/koszulek, a na trzeciej bluz, swetrów, marynarek. Szybki rzut oka i z każdej kupki wybierasz po jednej sztuce. Świetnym rozwiązaniem są kardigany, cieszą się dziś dużą popularnością, bo można je założyć tak na elegancką koszulę, jak i na kolorowy T-shirt z nadrukiem. To właśnie koszulka może być oryginalnym elementem, z jakimś odjechanym wzorem, bądź napisem. W obecności nauczycieli, zakładasz kardigan i nie rzucasz im się w oczy. Jest to przydatne szczególnie podczas wyrywania do odpowiedzi.

Na rynku znajdziesz dobrze wyselekcjonowane i w przystępnej cenie kardigany, znanych marek, wśród których z pewnością takie, które wyróżnią Cię z tłumu na tym szkolnym korytarzu. Ciemne, stonowane kolory dodadzą każdemu młodemu mężczyźnie elegancji i smaku, a wśród różnych fasonów, obok tych klasycznych, znajdziesz bardziej casualowe, z dużymi guzikami, kieszeniami, a nawet takie z kapturem.

Strój szkolny przede wszystkim powinien być wygodny. Spędzasz w nim zdecydowaną większość dnia. Siedzisz w ławce, czasem na podłodze, wygłupiasz się z kumplami, bywa, że musisz gdzieś podbiec, dogonić autobus. Ciuchy nie mogą ograniczać Twojej swobody ruchów i ważnym jest, by można było coś zdjąć, coś założyć, czyli tak zwane ubranie na cebulkę. Na przerwie będzie Ci gorąco, zdejmiesz wierzchnią warstwę, w klasie nauczyciel otworzy okno, to założysz ją z powrotem.

Nie wolno zapomnieć tu również o dodatkach, które możesz łączyć, bawić się nimi. Ciekawy pasek, czy może wzorzyste szelki do spodni, modne buty z gumową podeszwą i zegarek. Na akcesoria szkolne również nie musisz mieć standarowego plecaka na dwa ramiona. Jest on oczywiście najbardziej odpowiedni dla Twojego kręgosłupa jeśli dźwigasz więcej książek. Przy lżejszej zawartości natomiast, kiedy masz mniej lekcji, sprawdzi się również plecak na jedno ramię lub stylowa torba męska.

Ciuchy do szkoły powinny być przede wszystkim wygodne i odpowiednio dobrane do pogody, pamiętać jednak należy, że można się bawić modą,  zestawiając różne elementy garderoby tak, by każdego dnia wyglądać inaczej i czuć się dobrze.

Woda w podróży, czyli butelka Dafi
Nauka języków obcych online - jak się uczyć?