Planując powiększenie rodziny, spodziewając się dziecka bądź witając malucha na świecie, warto mieć już „upatrzony” dobry sklep z artykułami dla najmłodszych. Na przestrzeni kilku kolejnych lat będzie nas czekać mnóstwo zakupów, od butelki do karmienia i przewijaka po akcesoria do szkoły i zaawansowane zabawki dla małego ucznia.

Ważne akcesoria, niezbędne dla mamy i dziecka

Kiedy na świecie pojawi się maluszek, rodzice potrzebować będą całego mnóstwa potrzebnych przyborów, jak choćby:

  • przewijak oraz podkład na przewijak,
  • gryzak i smoczek wraz z etui,
  • poduszka do karmienia,
  • butelka do karmienia i podgrzewacz,
  • pieluszki,
  • pościel i wyposażenie łóżeczka,
  • akcesoria do pielęgnacji.

To dopiero początek wydatków, bo z każdym następnym tygodniem pojawiać będą się coraz to nowsze potrzeby. Dlatego najlepiej jak najszybciej znaleźć dobry sklep, dzięki któremu zaoszczędzimy nie tylko sporo pieniędzy, ale i mnóstwo czasu. Kiedy okaże się, że znów musimy szukać kolejnego niezbędnego akcesorium, świetnie zaopatrzone miejsce, oferujące wysyłkę towaru wprost do domu – okaże się na wagę złota.

Zabawki wspierające prawidłowy rozwój malucha

Kilkumiesięcznego maluszka, który intensywnie zaczyna interesować się otoczeniem, zainteresują zabawki sensoryczne i interaktywne gadżety, robociki zachęcające do raczkowania i chodziki do stawiania pierwszych kroczków. Świetnym pomysłem na tym etapie jest zakup dla dziecka wielofunkcyjnego pojazdu typu  . To rodzaj pchacza i wózeczka w jednym, który będzie świetną inwestycją na wiele najbliższych miesięcy, podobnie jak inne wielozadaniowe urządzenia dla maluchów i uniwersalne zabawki. Właściwy ich dobór pomoże dziecku harmonijnie się rozwijać – zwiększać koordynację ruchów oraz budować małą i dużą motorykę oraz zachęci do logicznego myślenia i rozwiązywania pierwszych dziecięcych łamigłówek.

Figurki, zestawy i zabawki tematyczne dla starszaka

Nieco starszemu, bo kilkuletniemu już dziecku, zabawki prawdopodobnie wciąż jeszcze  będzie wybierać mama,. Warto jednak, by zawsze były dopasowane do preferencji i gustu malucha. W okresie kilku lat  będą wiodły prym postacie z aktualnie popularnych bajek i seriali, takich jak Pokemon, Barbie, Bing, Moji Pops, Psi Patrol czy Super Zings. Figurki do kolekcjonowania, klocki, puzzle i proste gry, zestawy do majsterkowania i kreatywne zajmą dziecko na długie godziny. W przedszkolu i okresie wczesnoszkolnym chłopców „porwą” roboty (gotowe i do samodzielnego konstruowania) oraz zdalnie sterowane auta, tory samochodowe i sportowe akcesoria. Większość dziewczynek zainteresują dziecięce kosmetyki, modne laleczki typu Barbie, głowa do stylizacji i zestaw do czesania czy gotowania, a także gadżety z księżniczkami. Wyraźnie wykrystalizują się preferencje dziecka i wyostrzy gust, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w stylistyce szkolnych kreacji i dodatków.

Wszystkie niezbędne akcesoria dla mamy i dziecka, zabawki dla niemowląt, małych dzieci i uczniów, przybory plastyczne, artykuły sportowe i elementy wyposażenia dziecięcych pokoików kupisz w Aspekto – doskonale wyposażonym sklepie, uwielbianym przez rodziców.

Czym wysłać paczki do Anglii? Jak szybko porównać ceny spedytorów?
Jak pomóc nastolatkowi odnaleźć hobby?