Książki dla młodzieży to pozycje przede wszystkim dla czytelników w wieku szkolnym i w okresie dojrzewania. W związku z tym odbiorcy w tego typu literaturze najczęściej poszukują silnych emocji i wciągających przygód. Jednocześnie autorzy zdają sobie sprawę z tego, że literatura młodzieżowa powinna poruszać problemy i kwestie bliskie każdemu nastolatkowi, w którego życiu przecież tak wiele się dzieje – poszukiwanie własnej tożsamości, bunt czy pierwsza miłość. Po jakie młodzieżowe książki warto zatem sięgnąć?

Top 5 książek dla młodzieży

Szukasz historii, które wywołują wiele emocji, a jednocześnie niosą za sobą dużo wartościowych treści? Nie od dziś wiadomo, że książki nie tylko bawią, ale także uczą, poszerzają horyzonty i kształtują osobowość. Najlepszym przykładem na to są popularne książki dla młodzieży. Oto top 5 młodzieżówek, po które warto sięgnąć!

1. „W pułapce myśli. Dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem”

Tytuł ten to źródło rzetelnej i przekazanej w przystępny sposób wiedzy, która jest nieoceniona szczególnie w okresie dojrzewania. Autorzy podrzucają czytelnikom proste i skuteczne rady oraz wskazówki, jak poradzić sobie w tym trudnym czasie. Dzięki temu nastolatkowie zyskują większą świadomość zachodzących w nich zmian oraz zyskują praktyczne narzędzia do radzenia sobie ze stresem, lękiem czy niepewnością i depresją, które często towarzyszą im na tym etapie życia.

Książki dla młodzieży - TOP 5, po które warto sięgnąć

2. „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”

Książka ta w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem i jest pozycją obowiązkową w domowej biblioteczce każdego miłośnika geografii. Dzięki tej publikacji wyruszysz w niezwykłą podróż po całym świecie, poznając bliżej faunę i florę poszczególnych regionów i krajów, a także poczytasz o odległych kulturach i egzotycznych przysmakach. Tytuł ten znacząco podniesie twoją wiedzę z zakresu geografii.

3. „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić?”

W tej książce autor porusza wiele istotnych problemów, z jakimi zmaga się współczesna młodzież. Nie zabraknie tu takich kwestii jak uzależnienie, niska samoocena czy stany depresyjne. Twórca krok po kroku prowadzi czytelnika przez świat naukowych badań i analiz prawdziwych sytuacji po to, by dać odbiorcy narzędzia do rozwiązywania poszczególnych problemów oraz podpowiada, jak złagodzić ich skutki.

4. Trylogia „Igrzyska Śmierci”

Książki amerykańskiej pisarki to połączenie powieści przygodowej z fantasy. Historia szybko stała się hitem i zainteresował się nią nawet świat filmu, dzięki czemu cała trylogia doczekała się ekranizacji. Opowieść o lasach głównej bohaterki, Katniss Everdeen, która musi walczyć o przetrwanie w morderczym turnieju, wciągnie cię na długie godziny i niejednokrotnie zaskoczy zwrotami akcji.

5. „Hurt Comfort”

Dobrze wykreowane postacie, duża dawka humoru i tematy, które dziś są na czasie nie tylko w młodzieżowym świecie. Autorka nie boi się tu poruszać ważnych kwestii, takich jak zaburzenia psychiczne czy realia młodzieży LGBTQ+. To historia o miłości i nierzadko trudnych relacjach oraz o tym, jak radzić sobie w świecie, w którym oczekiwania innych bywają przytłaczające.

Książki dla młodzieży to doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje historii bliskich nastoletnim sercom i młodzieżowym problemom. Przekonaj się już dziś, jak wiele porywających opowieści czy poradników znajdziesz wśród literatury Young Adult.

Te trzy zegarki powinien mieć każdy modny mężczyzna
Outdoorowa odzież, czyli co warto kupić przed wycieczką w góry?