Policja
Policja

Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony obywateli oraz do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jasno z tego wynika że policja jest stworzona dla nas. Jednak w większości naszego społeczeństwa jest głęboko zakorzeniona niechęć do tego organu. Wiąże się to z wieloma czynnikami. Jednym z ważniejszych może być historia. W czasach komunizmu w Polsce, jakakolwiek współpraca z policją była źle widziana i izolowała w jakiś sposób osobę współpracującą od reszty społeczeństwa.

Lecz czasy się zmieniły. Żyjemy w wolnym kraju gdzie istnieje wolność słowa.

Jednak większa część społeczeństwa nadal wykazuje antypatie do policji, jeśli nie do wszystkich służb mundurowych.

Kolejną przyczyną poza historią, może być negatywna samo reklama policji. Widać to bardzo często, gdy poszkodowany jest traktowany jak agresor. Kiedy potrzebujemy pomocy, ci którzy powinni nam ją zapewnić, albo się spóźniają, albo nawet nie udzielają.

Wiele drobnych potknięć policji, jej nastawienie, sprawiają że zniechęcają do siebie dużą część społeczeństwa. Nie jest nowością że wymiar sprawiedliwości w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie. Mamy jedne z najbardziej surowych praw, lecz nie ma to większego znaczenia, jeśli ci, którzy powinni je egzekwować nie robią tego do końca w należyty sposób.

Wina w nastawieniu do policji leży po obu stronach. My jako obywatele powinniśmy współpracować z policją, by ta mogła zapewnić nam większe bezpieczeństwo i wykonywać swoją prace skuteczniej. Zaś policja powinna ze swojej strony, sprawiać, aby ta współpraca była przyjemna i najważniejsze, aby się opłacała dla obu stron.

Policje przecież tworzą ludzie. Każdy człowiek popełnia błędy, ale może je również naprawiać, albo chociaż niwelować. Tak jak my, oni też mają serce, co prawda, przez wykonywany zawód nieco im skamieniało, ale nadal bije.

Policja jest organem, ale jej budulec, czyli policjanci, jako ludzie są częścią społeczeństwa. Wiec krytykując ich w jakimś stopniu krytykujemy sami siebie.

“Niesienie pomocy nie jest wcale łatwe,
a brak chęci jej uzyskania utrudnia to zadanie.”

  Nie zgadzasz się z artykułem, masz własną opinie na ten temat, powiedz to na forum, gdzie każdy Cię wysłucha!

Przygotował
Fighter – ares1985@poczta.onet.pl

Telewizja - broń terrorystów?
Summer Language Institute